"Nusaybin Çarşısı Bölgede Turizmin Uğrak Yerlerinden Biri Olacak"

Mardin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına bağlı Plan ve Proje Şube Müdürlüğü ile Nusaybin Belediyesi iş birliğinde hazırlanan restorasyon projesi kapsamında çalışmalar başladı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Elektrik, Telekom, kanalizasyon ve içme suyu alt yapı çalışmaları biten çarşıda eski parke taşlarının sökümünü gerçekleştirildi.
Projeye göre yapılacak zemin çalışmalarına başlanırken görevli teknik personeller gözetiminde çalışmalar sürüyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, tarihi çarşının eski günlerine dönmesi için Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında 2. etap restorasyon çalışmasında 255 adet dükkanda cephe iyileştirme, altyapı, aydınlatma ve peyzaj projeleri ile geniş çaplı bir çalışma yapacak.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, restorasyon çalışmalarına başlanan Tarihi Nusaybin Çarşısında incelemelerde bulundu.

Beraberindeki kurum müdürleri ile birlikte Tarihi Çarşıya gelen Yalçın, çalışmalar hakkında görevli personellerden bilgi aldı.

Esnaflarla bir süre sohbet ederek çarşı projesi hakkında bilgi veren Yalçın, Nusaybin Tarihi Çarşısının bölge turizmi için önemli bir uğrak yeri olacağı ifade etti.

Esnaflar, proje için memnuniyetlerini dile getirerek Tarihi Çarşı Projesi için Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş ile Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emre Yalçın'a teşekkür etti.

,

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle