Nusaybin'de olaylar durmuyor

Nusaybin İlçesi'nde Demokratik Çözüm Çadırı'dan Barış Parkı'na izinsiz gösteri yapmak isteyen grubu polis izin vermeyince, bir grup taş, havai fişekle polis saldırdı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Demokratik Çözüm Çadırı'dan Barış Parkı'na izinsiz gösteri yapmak isteyen grubu polis izin vermeyince, bir grup taş, havai fişekle polis saldırdı. 

Polis grubu tazyikli su ve gözyaşartıcı gazla dagıttı.Bu sırada Nusaybin BDP'li Başkanı Ayşe Gökkan, gaz ve tazyikli sudan etkilenip, götürüldüğü hastenede tedavi altına alındı.

Nusaybin'de Şirin Sokak ve 8 Mart Mahallesi'nde toplanan iki ayrı grup, Lozan Caddesi üzerinde bulunan Barış Parkı'na izinsiz yürüyüşe geçti. Polis, her iki gurubun da önünü Lozan Caddesi üzerinde keserek yürümelerine izin vermedi. Bunun üzerine 2 guruptan oluşan yaklaşık 1000 kişi, Lozan Caddesi'nde oturma eylemine başladı. Göstericileri dağıtmak isteyen polise karşı konuldu. Havai fişek, taşlar atılması üzerine polis aralarında BDP Mardin Milletvekili Emniye Ayna, BDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan ile aralarında partililerinde bulunduğu göstericileri dağıtmak için tazyikli su ve gözyaşartıcı gaz kullandı.

Sıkılan tazyikli su ve gaz nedeniyle Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, yaralandı. Gökkan, partililer tarafından Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Gökkan, ilk müdahaleden sonra acil serviste bulunan müşahade odasına alındı. Nusaybin Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Umut Yaka, Başkan Gökkan'ın genel durumunun iyi olduğunu belirterek, tazyikli su nedeniyle bacağında ve kolunda deri zedelenmesi oluştuğunu söyledi. Dr. Yaka, Gökkan'ın ilk müdahalesinin yapılarak müşahade altına alındığını bildirdi. 

Gösterilerini sürdüren bir grup, Sakarya Caddesi üzerinde bulunan Düşünce Derneği'ne ait binaya molotof kokteyli attı. Burada çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Öte yandan bazı ev ve işyerleri ile yol kenarlarında park halindeki araçlara da molotof kokteyli atıldı. Göstericiler ile polis arasındaki olaylar ilçesinin çeşitli mahallelerinde sürdü.

NUSAYBİN BELEDİYE BAŞKANI GÖKKAN, TABURCU OLDU

Nusaybin İlçesi'nde bugün meydana gelen olaylarda tazyikli su sıkılması sonucu deri zedelenmesi meydana gelen Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. 3 günlük iş göremez raporu verilen ve taburcu edilen Başkan Gökkan, hastane çıkışında kısa bir açıklama yaptı. Polisin sıktığı tazyikli su nedeniyle cildinde ve kulağında zedelenme olduğunu belirten Başkan Gökkan, yaşanan olayların halkı provake etmeye yönelik olduğunu söyledi. 

Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Op. Dr. Umut Yaka'da, Başkan Gökkan'a gerekli müdahalelerin yapıldığını, tedaviye yarın da devam edeceklerini söyledi.

YORUMLAR

  • PKK ateşkesin bitme zamanını iyi düşünmüş...

    Bu süreç onlar için çok önemli, hadi tüm ülke için hayırlısı olsun bakalım. Neler olup bittiğini hep birlikte izleyip göreceğiz.

    Bu şiddet, bu celal, bu gerginlik, bu öfke Bölgeye ne kazandırıyor? Çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor? Kimin cebine ne giriyor? Kimler kaybediyor? Hesaplarımızı iyi yapalım. Birilerine maşa olmayalım.

Yorum Ekle