Nusaybin’den şehit haberi geldi! MSB duyurdu: Nusaybin’de 1 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Mardin'in Nusaybin ilçesinde meydana gelen olayda bir askerin yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu duyurdu.

MARDİN
PAYLAŞ:

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

MSB’nin açıklamasında şöyle denildi:

* Nusaybin’de 10 Haziran 2021 tarihinde silah kazası sonucu bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

  • Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Terhisine 20 gün kalmıştı

Mardin'de arkadaşına ait silahın kazayla ateş alması sonucu şehit olan piyade erin Kapaklı Karaağaç'daki baba ocağına ateş düştü.

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Piyade Er Rıdvan Sağdıç, Mardin Nusaybin'de şehit düştü. Şehidin terhisine 20 gün kaldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Piyade Er Rıdvan Sağdıç, arkadaşına ait silahın kazayla ateş alması sonucu başından yaralandı. Önce Nusaybin Devlet Hastanesi’ne sevk edilen daha sonra ise Mardin Devlet Hastanesine götürülen Sağdıç, doktorların yaptıkları tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Şehit Piyade Er Rıdvan Sağdıç'ın 2001 Van Özalp doğumlu olduğu ve bekar olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle