Öğrencilerden MardinKent kartlardan "İki katı para çekiliyor"iddiası / Keyfi Uygulamaya Tepki

Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehir içine binen öğrenciler kartlarını cihaza okuttukları'nda sivil tarifeden kesinti yaparak soymaya başladı. Bu haksızlığa sessiz kalan yetkililere tepki gösterildi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Alınan bilgilere göre, Nusaybin ilçesinde şehir içi öğrenci tarifesi Mardin kent kartıyla 1 lira 50 kuruş iken, sivil tarifesi olan 2 lira 25 kuruş ve 2 lira 75 kuruş öğrencilerinin kartından kesinti yapılıyor.

Bizlere gelen şikayetlerde, bazı öğrenciler, Mardin kent kart uygulamasına girerek kartlarında ne kadar para kaldığına bakınca sivil tarife olan 2 lira 25 kuruş kesinti yapıldığını görünce şoka girerek tepki gösterdi.


Binlerce öğrenci okul harçlığı bile okula götüremezken, şehir içi yolculuktaki böylesi haksız kazanca tepki gösterildi.

Şehir içi taşımacılık Nusaybin yetkili başkanına bildirmemize rağmen 'Mardin Ulaştırma'ya söyleyin demesi’ de pes dedirtti.

Bir öğrenci her gün okula giderek şehir içine bindiğini düşünün, her gidiş-geliş en düşüğünden sivil tarifesinden alındığında 2 lira 25 kuruş, bu tarifeden alınan fazla parayı hesaplayacak olursak, her gün 1 lira 50 kuruş fazla alındığında, 30 günde 45 lira yapar. Her gün 2 bin öğrencinin minibüslere bindiği düşünüldüğünde ise haksız elde edilen para 3 bin lira, Her ay 2 bin öğrencinin ödediği fazla para 90 bin lira. Bu dudak uçuklatan bir meblağ.

Bu soygun değil de nedir! Öğrenciler, yetkililerden biran önce bu haksız kazancın önüne geçilmesi ve kendilerinden kesilen paranın geri iade edilmesini istedi. Ayrıca bu haksız para kesme uygulamasının ne zamandan beri devam ettiği ise bilinmiyor.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle