Oktar: Hiçbir ittifakın içerisinde yer almayacağız!

DEVA Partisi Kurumsal İletişim ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, Mardin'de görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir araya geldi.

MARDİN

Partisinin teşkilatla buluşma ve şehirlerde vatandaşlarla buluşma toplantıları kapsamında Kurucular Kurulu Üyesi Bahar Ekşi ile birlikte Mardin'e gelen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, Partisinin İl Kurumsal iletişim, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından düzelenen basınla buluşma programında Artukbey Kafe'deki kahvaltılı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan, DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanı Kadir Kerimoğlu, İlçe Başkanları ve partinin yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, DEVA Partisi'nin siyasetin dilini değiştirmek, yüksek nezaket dilini de kullanarak "Eyyy" diye başlayan üsten bakan bir siyaset dili ve söylemininin aksine sorunları dile getrip, çözüm ve çözümler üretebilecek bir anlayışa sahip olduğunu söyledi.

"Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçmemiz Lazım"

Türkiye'nin içeride ve dışarıda iyi yönetilmediğini, mutfakta-pazarda yaşanan yangının, ehil olmayan liyaketsiz atamaların, yolsuzluk ve yaşanan yoksulluklara dikkat çeken Sanem Oktar, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle; Türkiye yolsuzluk ve hukuksuzlukla yönetilen bir ülke haline geldi. Mardin Life Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildiği süre içerisinde Türkiye'de 3 milyon 200 Bin kişi yoksullaştı. Zengin ve fakirin arası hiç bu kadar açılmamıştı. Bunları bizler söylemiyoruz, TÜİK verileri bizlere bunu gösteriyor. Malını satan yerini dolduramıyor. Esnaf ve tüccar etiket yapıştırmaya, etiket değiştirmeye yetişemiyor. Bütün bu sıkıntıların temelinde yatan en büyük sorun hukuk ve edaletin değersizleştirildiği bir siyaset perspektifinden kaynaklanıyor. Hukukun, adaletin, liyakatin olmadığı yerde bunları ekonomi de düzelmez, içerde de dışarda da güven olmaz. Mevcut iktidarın bunu düzeltecek durumu artık kalmadı. Cumhurbaşkanlığı hükemet sisteminin biran önce değişmesi gerekiyor. Tek bir adamın söylemi milleti endiselendiriyor. DEVA Partisi'nin de içerisinde olduğu 6 siyasi parti güçlendirilmiş parlamenter sistemine geçiş için çalışıyoruz. Bir masanın etrafında her hafta Salı Günü TBMM çatısı altında bir araya geliyor ve ortak bir mütakabat için çalışıyorlar. Partimiz adına Milletvekilimiz Mustafa Yeneroğlu'nun da bulunduğu söz konusu çalışmanın aralık ayında tamamlanması plananlanan çalışmanın sonucu ve çözümün yolununda kamuyoyla şeffaf bir şekilde paylaşılmasından yanayız. Tabi tek başına buda yetmiyor, bunun yanında Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden- güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş planı üzerine de bir çalışlmanın yapılması gerekiyor." dedi.

"Seçim Tarihine Devlet Bahçeli Karar Verecek"

DEVA Partisi olarak hiç bir ittifakın içerisinde olmayacaklarını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, kamuoyunda dillendirilen erken genel seçim tartışmalarına ise; seçimlerin 2022'nin sonu ve 2023 yılının arasındaki bir dönemde olacağını ancak bu konudaki kararın da daha önceden anlaşılacağı üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin istediğinde gerçekleşebileceğini söyledi. Mardin Life

"Merkez Bankası Başkanları Mevsimlik İşçilere Dönüştü"

Türkiye'de yargının tarafsız olması gerektiğini kaydeden Oktar, "Hukuk alanında büyük sıkıntılar var. Hukukun üstünlüğünün olmadı yerde adaletten söz etmek mümküm değildir. Hukuksuzluğun ve adaletsizliğin önüne geçmemek büyük bir vebaldir.  Özgür ve bağımsız medyayı oluşturmamız gerekiyor. Sadece medyayı özgürleştirmek de yetmiyor, bizlerin; sizlerin ve Türkiye'de yaşayan her vatandaşın kendisini özgür bir şekilde ifade etmesinin yolunu açmalıyız, vatandaşlarımızı bağımsız bireyler haline getirmeliyiz. TÜİK gibi kurumların, Merkez Bankası gibi kurumların da bağımsız olması gerekiyor. Hepimiz endişeyle izler hale geldik Merkez Bankası başkanları mevsimlik işçilere dönüştüler. Bütün bu sıkıntılara çözüm getirecek güçlü bir lidere ihtiyaç vardır. Türkiye'deki her vatandaşı eşit birer insan olarak gören ve bu anlayıştan hareketle Türkiye'nin her yerinde aynı ilgi ve saygıyı gören Genel Başkanımız Ali Babacan iki kez bu ülkeyi krizlerden çıkarmış bir liderdir. Türkiye kaynaklarını bu milletin yararına kullanacak, bu ülkenin kaynaklarını, doğal zenginlikleri milletin refhına daha fazla yaşam konforu ve daha zengin bir ülke haline getirecek çözümün adresi Deva Partisi olacaktır. Kavgadan, çekişmelerden kaybedilmiş siyaset dilinin önüne geçecek bir siyaset modeli için, toplumsal barış için, insan temel hak ve hürriyetlerin güçlendirilmesi ve herkesin ve herkesimin özlemi içerisinde olduğu demokrasinin daha fazla güçlendirilmesi için çalışacağız. Bütün bu derğerlerin etrafında üye sayısını her geçen gün arttıran, temsilde adalet ve % 35'lik kadın kotası, % 20'lik gençlik kotası ile teşkilatlanma yapısında daha önce hiçbir siyasi oluşumda bulunmamış olan % 90'a varan yeni siyasetçilerin bulunduğu DEVA Partisi Türkiye'deki temiz ve şeffaf siyasetin yeni adresidir. Burada herkese yetecek kadar yer var" diye konuştu. Mardin Life

Bölgedeki tarım üretiminin durma noktasında olduğunun bu konuda Genel Başkan Ali Babacan tarafından Adana'da lansmanı yapılarak başlatılan tarımın DEVA’sı etkinliği hakkında da bilgiler veren Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, DEVA Partisi çiftçinin derdine “deva” olmak için iktidara geleceğini belirterek, Kanal İstanbul Projesine harcanacak parayla Türkiye'de su ulaşmayacak bir karış toprahın dahi kalmayacağını, öncelikli amaçlarının tarımı kalkındırmak olduğunu kaydetti.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle