Okula gitmek zorunlu mu? Devam zorunluluğu var mı? Yoklama alınacak mı?

Okullar 1 Mart'ta Mili Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda açılıyor. Peki Okula gitmek zorunlu mu? Devam zorunluluğu var mı? Okula gitmeyen öğrenciler ne yapacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Okula gitmek zorunlu mu?" sorusunu veli ve öğrenciler için yanıtladı...

EĞİTİM
PAYLAŞ:

Koronavirüs hayatımızın her alanında olumsuz etkiler bıraktı. Bunların başında eğitim hayatımız geliyor. Covid 19 yani Koronavirüs salgını sonrasında  tedbir amacı ile okullara uzun bir süre uzaktan eğitim ile devam edildi. Yakın bir zaman ( Ekim 2020) önce açılan okullar salgının tekrar yükselmesi sonucunda tekrar kapandı ve uzaktan eğitim modeline geçildi. Evleri okullara çeviren veliler ve öğrenciler okulların açılacağı tarihi dört gözle bekliyor. Peki okullar ne zaman açılacak açılacak? Okula gitmek zorunlu mu?

OKULA GİTMEK ZORUNLU MU? DEVAM ZORUNLULUĞU VAR MI?

İlkokullar yüz yüze eğitime başlıyor, devam zorunluluğu olmayacak.

Son dakika! Yüz yüze sınavlara 8 Mart'ta başlanacak

Devam Zorunluluğu Var mı?

İlkokullar, 8. ve 12. sınıflar 1 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime geçecek. Devam zorunluluğunun olmadığını belirten Selçuk, "Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak" dedi.

Dün Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdıklarını belirterek, "8 ve 12. sınıflar ile ilkokulu özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak." ifadelerini kullanmıştı.

Okullar ne zaman açılacak? Yeni kararlar alınacak mı?

YÜZ YÜZE EĞİTİMDE ZORUNLULUK VAR MI?

Yüz yüze eğitimde devam zorunluluğunun olmadığını belirten Selçuk, "Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak. Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır" dedi.

"İLKOKULLARIMIZ TÜM SINIF DÜZEYLERİYLE AÇILACAK"

Erdoğan'ın açıklamasından sonra gözler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a çevrildi. Eğitimde normalleşme sürecine yönelik alınan kararları aktaran Selçuk, "1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek" ifadelerine yer verdi.

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? 1 Mart'ta okullar açılacak mı?

"8. VE 12. SINIFLAR İÇİN OKULLARIMIZ KAPILARINI AÇACAK"

Açıklamasına devam eden Selçuk, "1 Mart tarihinde 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz içinde okullarımız kapılarını açacak. Bilim Kurulu'nun ön gördüğü şartlar çerçevesinde sınıflardaki yerlerini alacaklar" dedi.

YORUMLAR

  • ya adam kendi eğitim bakanı ama kızı yurt dışında okuyor demmekki iyi yönetemiyor

    Okullar Açılmasın Mikroplar Bulaşmasın Hastaneler Dolmasın .

    Yaw adam zorunlu olmucak diyor ama ben okula gitmedim hoca aradı gelcen evine jandarma çağırırım dedi sanki tehdit ediyor şikâyet edicem başlarim

Yorum Ekle