Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır - John Izzo Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kimin eseri? Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabının yazarı kimdir? Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır konusu ve anafikri nedir? Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı ne anlatıyor? Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır PDF indirme linki var mı? Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabının yazarı John Izzo kimdir? İşte Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: John Izzo

Çevirmen: Özkan Özdem

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786055943080

Sayfa Sayısı: 184

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Eğer Hayatınızın Sonunda keşke Demek istemiyorsanız Bu Kitabı Mutlaka Okumalısınız.

"Eğer bu yıl sadece bir kitap okuyacaksanız, lütfen bu kitap Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı olsun. Dr. Izzo daha mutlu ve anlamlı bir hayatı elde etmek için gerekli olan temel noktaların sentezini yaparak bize tarihi bir hizmette bulunmaktadır. Bu olağanüstü bilgece bir eserdir.

-Larry C. Spears

"Hayatınızın sonunda 'Keşke şimdi bildiğimi daha önce bilmiş olsaydım' demek yerine, şimdiden de bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu kitap gerçekten önemli bakış açılarına sahip insanların inanılmaz bilgeliklerini toplayan bir kitap."

-Marshall Goldsmith

"Hangi yaşta olursanız olun, bu kitabı gerçekten daha önceden okumuş olmayı dileyeceksiniz. Buradaki kişisel anekdot ve içten bilgelik yüreğinizi kuşatacaktır."

-Stephen Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı

"Gecelere kadar süren içten bir sohbet gibi, bu kitap hayatın anlam ve amacını arayan okuyucuları büyüleyecektir."

Richard J. Leider

Mutlu bir hayatı yaşamanın sırrını bilmek istiyorsanız, bunu mutlu olmayı başarabilmiş insanlardan öğrenin. Çoğunlukla yayınlanan televizyon programına dayanan bu kitap, kalıcı mutluluğu elde etmek için okuyucuyu içten ve samimi bir yolculuğa çıkarmaktadır. Bu kitap için, John Izzo 200'den fazla kişiyle röportaj yapmıştır. Röportaj yapılan bu kişiler 60 ile 106 yaşları arasında olan tanıdıkları tarafından hayatın anlamını ve mutluluğu bulmuş kişiler olarak gösterilen kişilerdir. Kasaba berberinden, Soykırım'dan kurtulanlara, kabile şeflerinden, CEO'lara kadar çeşitli meslek gruplarında olan bu kişilerin 18.000 yılın üzerinde bir hayat deneyimi bulunmaktadır. Izzo onlara şu tarz sorular sormuştur: Size en büyük mutluluğu getiren neydi? Daha önceden öğrenmiş olmayı dilediğiniz şey nedir? Sizin için tamamen önemli olan ve olmayan neydi? Burada Izzo birçok kişinin hayat hikayesini paylaşmaktadır. Bunların bazıları gülünç, canlı ve düşündürücüdür. Izzo beş sırrı bu insanları dinleyerek öğrenmiştir. Bu kitap ölmeden önce sizin için önemli olanı keşfetmenizde size yardımcı olacak, bazen güldürecek bazen de gözyaşlarınızın dökülmesine yol açacaktır.

(Tanıtım Bülteninden)

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır Alıntıları - Sözleri

 • Belki de yaşamlarımız iyi bir ölüm hazırlamaktan ibarettir. Belki de yaşamayı öğrenene kadar zarif bir şekilde ölemeyiz ya da tam tersi. Belki de ölüm gerçeğini sindirmedikçe yaşayamayız.
 • Düşüncelerin konusunda dikkatli ol çünkü düşüncelerin sözlerin haline gelir. Sözlerine dikkat et, çünkü sözlerin yaptığım şey haline gelir. Alışkanlıklarına dikkat et, çünkü alışkanlıklar karekterin haline gelir ve karekterin senin kaderin olur.
 • Er ya da geç hiçbir şeyi yanınızda götüremeyeceğinizi fakat arkanızda bir şeyler bırakabileceğinizi anlayacaksınız.
 • Bir yandan, zamanın kötü göründüğünü çünkü en azından bu hayatta önem verdiğimiz her şeyi elimizden alacağını biliriz; diğer yandan ise zaman "sevgili"dir çünkü hayata belli bir amaç ve aciliyet duygusunu veren ölümlülüğümüzdür.
 • Yarın için yaşanılan bir hayat her zaman gerçekleştirilmekten bir gün uzakta olacaktır.
 • Sağduyu ile ilgili sorun, pek yaygın olmamasıdır. (Mark Twain)
 • Mezarların üzerine dökülen acı gözyaşları söylenmemiş kelimelerin ve yapılmamış eylemlerin bir sonucudur.
 • Neden bazı insanlar hayatlarındaki anlamı bulup, mutlu ölüyor?
 • Mutlu insanlar ölmekten korkmaz.
 • Vizyonsuz eylem zaman harcamaktır, eylemsiz vizyon gündüz düşüdür.
 • Yarın için yaşanılan bir hayat her zaman gerçekleştirilmekten bir gün uzakta olacaktır. "Leo Buscaglia"
 • Mutluluğun sırrı kendine karşı dürüst olmaktır. Mutlu insanların kendilerine sorduğu soru, hayattaki önemli olan şeye mi yoksa onlara önemli olarak sunulan şeye mi odaklandıkları üzerinedir!
 • Göreceğimiz sevgi üzerinde çok az kontrole sahip olmamıza rağmen, vereceğimiz sevgi üzerinde tüm kontrol bizim elimizdedir.
 • Her günü ayrı bir hayat olarak almalıyız. Her bir gün, varış noktasına giden bir adım olmanın ötesinde varış noktası kendisidir. Bir gün daha fazla hayatta kalmanın büyük mucizesini anladığımızda ve bugünü israf etmediğimizde ve geçmişi veya geleceği düşünerek bugünü mahvetmediğimizde anı yaşamaya başlarız.
 • Belki de korku içinde yaşamakla istediklerimize odaklanma arasında basit bir seçim yapmalıyız. Bunu tedbirli bir şekilde yaptığımız her sefer gerçek benliğimizden uzaklaşırız. İstediğimiz yönde gitmeme kararını aldığımız her zaman gelecekteki pişmanlığın tohumlarını atarız.

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Bu kitap belki hepimizin aslında bildiği ama günlük hayatımızın koşuşturması esnasında unutup göz ardı ettiği muhteşem hayat sırlarını tekrar yüzümüze çarpıyor. Herbirimiz için en önemli sır hangisi olur bilemem ama bence ortak paydada en güzel sır "Aldığından fazlasını ver" olmalı. Bu kitabı ne kadar erken okuyup hayatımıza aktarabilirsek o kadar hayatımızı anlamlı kılabiliriz ve belki de yazarın yaptığı gibi bizler de çevremizdeki yaşlı bilgelerimizi daha iyi dinleriz. (Alper Söğüt)

Psikolojik Düşünceler Psikolojik olarak insanı en iyi şekilde inceleyen ve bir çok insanın şahsi duygular ve görüşleri ile yazılan bir kitaptır. İçinde bulunduğumuz dönemin soruları ile aklımızdaki mantık fikirlerden kaynaklı duygularımızı kullanmamanın büyük etkisi üzerine yanlış davranışlardan doğan bir kişiliği ele alıp ince ve tek taraflı olarak tartışmaya açılmıştır. Bilinçli bir kişiliğin davranışlardan önce hakimiyet olamadığı mantık dışı fikirleri ile yön verilen duygular da psikoljimize oldukça olumsuz etkiler yaratmaktadır. İnsanın kendini gereğinden fazla küçük ya da büyük görmesi zamanını sağlıklı kullanamayan bir bilgeliğin söz konusu bile olamayacağını düşünüyorum. Bilgeliğin tek yolu mantık ve duygulardan ibaret olduğu gibi tek taraflı düşünülen bir felsefi görüşlere sahip olmadığıdır. Aklınızdaki düşüncelerden, kalbinizdeki duygulara kadar kendinizi yargılayıp dahası kendinizi tanımayı vesile eden bu kitabı okumanızı tavsiye eder huzurlu okumalar dilerim. (cansel)

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır PDF indirme linki var mı?

John Izzo - Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı John Izzo Kimdir?

John Izzo Kitapları - Eserleri

 • Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır
 • %100 Sorumluluk Sıfır Bahane
 • Hayatınıza Yeni Bir Sayfa Açın

John Izzo Alıntıları - Sözleri

 • Her günü ayrı bir hayat olarak almalıyız. Her bir gün, varış noktasına giden bir adım olmanın ötesinde varış noktası kendisidir. Bir gün daha fazla hayatta kalmanın büyük mucizesini anladığımızda ve bugünü israf etmediğimizde ve geçmişi veya geleceği düşünerek bugünü mahvetmediğimizde anı yaşamaya başlarız. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Zorluklar her zaman vardır. Asıl soru, onlara rağmen ne yapacağınızdır (%100 Sorumluluk Sıfır Bahane)
 • Belki de korku içinde yaşamakla istediklerimize odaklanma arasında basit bir seçim yapmalıyız. Bunu tedbirli bir şekilde yaptığımız her sefer gerçek benliğimizden uzaklaşırız. İstediğimiz yönde gitmeme kararını aldığımız her zaman gelecekteki pişmanlığın tohumlarını atarız. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Er ya da geç hiçbir şeyi yanınızda götüremeyeceğinizi fakat arkanızda bir şeyler bırakabileceğinizi anlayacaksınız. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Düşüncelerin konusunda dikkatli ol çünkü düşüncelerin sözlerin haline gelir. Sözlerine dikkat et, çünkü sözlerin yaptığım şey haline gelir. Alışkanlıklarına dikkat et, çünkü alışkanlıklar karekterin haline gelir ve karekterin senin kaderin olur. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Mutlu insanlar ölmekten korkmaz. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Mutluluğun sırrı kendine karşı dürüst olmaktır. Mutlu insanların kendilerine sorduğu soru, hayattaki önemli olan şeye mi yoksa onlara önemli olarak sunulan şeye mi odaklandıkları üzerinedir! (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Bir yandan, zamanın kötü göründüğünü çünkü en azından bu hayatta önem verdiğimiz her şeyi elimizden alacağını biliriz; diğer yandan ise zaman "sevgili"dir çünkü hayata belli bir amaç ve aciliyet duygusunu veren ölümlülüğümüzdür. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Yarın için yaşanılan bir hayat her zaman gerçekleştirilmekten bir gün uzakta olacaktır. "Leo Buscaglia" (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Göreceğimiz sevgi üzerinde çok az kontrole sahip olmamıza rağmen, vereceğimiz sevgi üzerinde tüm kontrol bizim elimizdedir. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Yarın için yaşanılan bir hayat her zaman gerçekleştirilmekten bir gün uzakta olacaktır. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Belki de yaşamlarımız iyi bir ölüm hazırlamaktan ibarettir. Belki de yaşamayı öğrenene kadar zarif bir şekilde ölemeyiz ya da tam tersi. Belki de ölüm gerçeğini sindirmedikçe yaşayamayız. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Konu şu ki dünyanın geri kalanının değiştirmesi gerekenler yerine kendi değiştirebileceklerimize odaklandığımızda kontrolü elimizde daha çok hissederiz. Ayrıca -ve bu gerçekten önemli- nasılsa kontrol edebileceğiniz tek şey kendinizsiniz! (%100 Sorumluluk Sıfır Bahane)
 • Neden bazı insanlar hayatlarındaki anlamı bulup, mutlu ölüyor? (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Mezarların üzerine dökülen acı gözyaşları söylenmemiş kelimelerin ve yapılmamış eylemlerin bir sonucudur. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Vizyonsuz eylem zaman harcamaktır, eylemsiz vizyon gündüz düşüdür. (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Başkalarının ne yapması gerektiği yerine, neyi değiştirebileceğimize odaklandığımız an her şey değişir (%100 Sorumluluk Sıfır Bahane)
 • Harekete geçmenin esasları,sorumluluk almak ve nelerin değişebileceğini odaklanmaktir. (%100 Sorumluluk Sıfır Bahane)
 • Sağduyu ile ilgili sorun, pek yaygın olmamasıdır. (Mark Twain) (Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır)
 • Harekete geçmek; bir ihtiyacı anlamak ve onunla ilgili bir şeyler yapmak için doğru kişinin SİZ olduğunuza karar vermektir. Etki alanınız içinde değişim yaratmak için başkalarına bakmadan elinizden geleni yapmaktır. (%100 Sorumluluk Sıfır Bahane)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle