Önce rütbesi alındı, sonra emekli edildi, şimdi de yeniden atandı

Medya yaşadığı olaylarla sık sık haber olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Bora Ağırtıcı, Nizip Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

MARDİN
PAYLAŞ:
Medyanın yakından tanıdığı Bora Ağırtıcı, Nizip Emniyet Müdürlüğüne atandı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde uzun yıllardır görev yapan, rütbesi 4'üncü sınıf emniyet müdürlüğüne yükseltildikten sonra Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü olarak görevlendirilen Bora Ağırtıcı, sınavda, müdürlük için gerekli olan 85'ten 2 puan düşük aldı.
Bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, Ağırtıcı'nın rütbesini 4 Haziran 2018 tarihinde emniyet amirine düşürdü. Ağırtıcı, aynı gün emekli edildi.
 
Kendisine haksızlık yapıldığını düşünen Bora Ağırtıcı, geçen yıl olayı yargıya taşıdı. Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuran Ağırtıcı, yanlışlığın düzeltilmesini ve mağduriyetinin giderilmesini istedi. Ağırtıcı'yı haklı bulan Antalya Bölge İdare Mahkemesi emniyet müdürünü görevine iade etti.
 
4'üncü sınıf emniyet müdürlüğü rütbesini alan Ağırtıcı, 19 Nisan'da müdür olarak görev yaptığı ilçede, müdür yardımcısı olarak göreve başlamış, emeklilik sürecinde kendisine ödenen maaşın farkının ise yasal faiziyle almaya hak kazanmıtı.
 
Nizip Emniyet Müdürü Mustafa Yaman'ın Şahinbey Emniyet Müdürlüğüne atanması ile yerine rütbesinin düşürülmesi nedeniyle uzun süre basın - yayın organlarının gündeminde kalan Bora Ağırtıcı, atandı.
Yıldızeli Emniyet Müdürü Ağırtıcı Görevine Başladı
BORA AĞIRTICI KİMDİR?

Sivas Yıldızeli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinde de bulunmuş olan Ağırtıcı, 1967 yılında Adana Saimbeyli'de dünyaya geldi. Yaklaşık 28 yıldır yurdun çeşitli yerlerinde emniyet teşkilatında görev yaptıktan sonra Nizip Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

Ağırtıcı, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle