Önder: İşgalci İsrail Terörünü Lanetliyoruz

ÖNDER İl Temsilcisi ve MARİMDER Başkanı Abdulsamet Yılmaz yayınladığı yazılı basın açıklaması ile İsrail devlet terörüne tepki gösterdi.

YAŞAM
PAYLAŞ:

Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Müslümanların ilk kıblesi ve tüm insanlığın ortak değeri olan Mescidi Aksa, İsrail saldırıları ile tahrip edilmiş ve yüreğimizi parçalayan görüntüler ortaya çıkmıştır. Kutsalımıza ve Müslüman kardeşlerimize yapılan saldırılar derhal durdurulmalıdır. Tüm dünyayı bu saldırılar karşısında tavır almaya ve İsrail'e yaptırım uygulamaya davet ediyoruz. Unutmayalım, insanlık ailesi olarak mescid-i Aksa bize emanettir.


1917 yılından beri aşama aşama Filistin topraklarını işgal eden İsrail, buradaki işgali planlı bir şekilde sürdürdüğü gibi her fırsatta Filistinli kardeşlerimize ve kutsalımız Mescid-i Aksa'ya saldırmaktadır. İsrail'in insanlığın ortak değerlerine, temel insan haklarına, uluslararası hukukta ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri derhal durdurulmalıdır. Bugün Bunu sağlamak tüm insanlık için bir görevidir. Ülkeler bu konudaki tavrını net olarak ortaya koymalı, toplumlar ise geniş insanlık ailesi adına konuşmalıdır. bir asırdır devam eden bu işgale eğer bugün dur denilmezse yarın çok geç olacaktır."


YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle