Onur Alp Eker kimdir, nasıl ölü bulundu? Kayıp Onur Alp Eker neden kaybolmuştu, ölüm nedeni nedir?

Onur Alp Eker, Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığı yakalamaya çalışırken kaybolmuştu. Ankara'da ikamet eden 19 yaşındaki tıp öğrencisi Onur Alp Eker'in bulunması için büyük bir ekip kurulmuştu. Güvenlik kameraların yansıdığı görüntüler takip edilerek cansız bedenine ulaşılan Onur Alp Eker kimdir, kaç yaşında, neden ve nasıl öldü? soruların yanıtları çıkan haberler üzerine merak edilmeye başlandı. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Kayıp Onur Alp Eker için kurulan büyük bir ekip sayesinde bulunduğu belirtildi. Kurban Bayram'nın birinci gününden beri kayıp olan Onur Alp Eker'in cansız bedenine ulaşıldığı kaydedildi. Tıp öğrencisi olduğu öğrenilen Onur Alp Eker'in kim olduğu, nereli ve ölüm nedeninin ne olduğu araştırılan konular arasında.

ONUR ALP EKER BULUNDU!

Ankara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığı yakalamaya çalışırken kaybolan 19 yaşındaki Onur Alp Eker'in cansız bedenine ulaşıldı.

Ankara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığını bulmak isterken kaybolan 19 yaşındaki Onur Alp Eker, güvenlik kameralarına yansıdığı görüntülere yakın bir bölgede ölü bulundu.

Eker'in bulunması için dün gece geç saatlerde ara verilen çalışmalara bu sabah yeniden başlandı. Ekipler, Eker'in kaybolduğu alandaki çalışmalara havadan ve karadan devam ederken, akşam saatlerinde Sirkeli Mahallesi Çalseki mevkisinde bir bölgede Eker'in cansız bedenine ulaştı.

Eker'in, kaybolmadan önceki son görüntülerinin güvenlik kamerasına yansıdığı bölgeye yakın bir yerde bulunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ankara'nın Pursaklar ilçesine bağlı Sirkeli Mahallesi'nde tıp fakültesi öğrencisi 19 yaşındaki Eker, önceki gün evlerinin bahçesinden kaçan kurbanlığın peşine düşmüştü. Bir süre sonra kendisinden haber alamayan Eker'in ailesi, çocuklarının bulunması için durumu polise bildirmişti.

Bunun üzerine polis, jandarma ve AFAD ekipleri, Sirkeli Mahallesi'nde ve kırsal bölgede arama çalışması başlatmıştı.

ONUR ALP EKER KİMDİR?

19 yaşında olduğu belirtilen Onur Alp Eker, Ankara'da ikamet ediyor. 20 Temmuz 2021 Kurban Bayramı'nın birinci günü kurbanlığı yakalamaya çalışırken kaybolan ve 22 Temmuz 2021'de cansız bedenine ulaşılan Onur Alp Eker, bir tıp öğrencisi olduğu öğrenildi.

İki gün önce bayram nedeniyle Yeşilova Mahallesi'nde oturan dedesi Zühtü Erdoğan'ın yanına giden Onur Alp Eker, dedesi Zühtü Erdoğan'la birlikte kurbanda kesmek için koyun almaya gitti. Dönüş yolunda koyunu kaçıran ikili, ormanlık alana doğru koyunu takip etti. Ancak Onur Eker, bir süre sonra gözlerden kayboldu.

GECE GEÇ SAATLERE KADAR ARANDI

Dede Zühtü Erdoğan, yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alınamayınca polis ve jandarmaya haber verildi. Polis ve jandarma gece geç saatlere kadar bölgede arama yaptı ancak Onur Eker bulunamadı. Dün de havadan helikopter destekli yapılan çalışmalarda termal kamera ve drone kullanıldı. Ancak yine Onur'un izine rastlanmadı.

ÜZÜCÜ HABER GELDİ

Onur Alp Eker'i arama çalışmalarında kahreden haber, akşam saatlerinde geldi. Bölgeden aktarılan ilk bilgilere göre Kırıkkale Üniversitesi öğrencisi, 20 yaşındaki Onur Alp Eker'in cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi. Eker'in nasıl ve neden öldüğüyle ilgili henüz net bir bilgi yok.

DERE KENARINDA YÜZÜSTÜ BULUNDU

Diğer yandan Onur Eker'in cansız bedeni yaklaşık 50 kilometrekarelik alanda yapılan aramalar sonucu dere kenarında yüzüstü yere düşmüş halde görüldü. Haberi alan dedesi Zühtü Erdoğan, Onur Eker'in cenazesi başında gözyaşı döktü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

BAKAN KOCA: ACISI YÜREĞİMİZİ YAKTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Onur Alp Eker'in vefatından dolayı başsağlığı mesajı yayınladı. Bakan Koca, "Hekim adayı bir kardeşimizin acısı yüreğimizi yaktı. Kırıkkale Tıp Fakültesi öğrencisi Onur Alp Eker’in cansız bedenine ulaşıldığını öğrendik. Bayramın ilk günü, dağlık alana kaçan kurbanlık koyunu bulmaya çalışırken kaybolmuştu. Ailesine, arkadaşlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle