Ortaokulu Öğrencilerinden Geri Dönüşüm Sergisi

Mardin Noter Cevdet Altun Ortaokulun öğretmen ve öğrencileri, atık malzemeleri geri dönüştürmek, kaynakların tükenmesini önlemek ve çevre bilincine sahip bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla “Geri Dönüşüm Sergisi” düzenledi.

GÜNCEL

Mardian Mall AVM ‘de düzenlenen serginin açılışını Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, vali yardımcıları, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, Yeşilli Kaymakamı Emre Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan ve beraberlerindeki heyet gerçekleştirdi.

Açılıştan sonra sergiyi gezen heyet, koordinatör öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.

Vali Mahmut DEMİRTAŞ; atık malzemelerden yapılan, tasarrufa teşvik edip kaynakları koruyan ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeye katkı sunan sergi için Noter Cevdet Altun Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Sergide konuşan Okul Müdürü Nigar KÖÇER, sergilene malzemelerin öğretmen ve öğrencilerin özverili çalışmaları sonucunda ortaya çıktığını, atık malzemelerin yeniden değerlendirerek kullanışlı eşyalara dönüştürdüklerini söyledi. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür eden Okul Müdürü:” Sergimize tüm halkımızı davet ediyoruz.” dedi.

Geri dönüşüm sergisi Mardian Mall AVM’de 16-17.02.2022 tarihleri arasında, 11.00-22.00 saatleri arasında açık olacaktır.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle