OSB Müteşebbis Heyeti Vali Demirtaş’ın Başkanlığında Toplandı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında Mardin 1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müteşebbis heyeti toplantısı gerçekleştirildi.

GÜNCEL

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik Toplantı Salonunda Vali Demirtaş’ın başkanlığında yapılan toplantıya Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam ve Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu'nun yanı sıra müteşebbis heyeti üyeleri ile diğer ilgililer katıldı.
Gündemdeki konuların görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili konular ele alınarak fikir alışverişinde bulunuldu.
Toplantıda kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Mahmut Demirtaş, Mardin’de huzur ve istikrar ortamının yanı sıra sağlanan desteklerle birlikte yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisinin artarak devam etmekte olduğunu ifade etti.
Mardin 1.Organize Sanayi Bölgesi’nin ülke ihracatına un, bulgur ve makarna gibi sektörlerde ciddi katkılar sunduğunu dile getiren Vali Demirtaş, özellikle son yıllarda yapılan tekstil yatırımlarıyla da Mardin’in bir tekstil şehri olma yolunda ilerlediğini söyleyerek yatırımcılara Mardin’e yatırım yapma çağrısında bulundu.
Toplantı dilek ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle