ÖSYM Son Dakika Olarak Açıkladı! 2021 ALES sınav giriş belgeleri erişime açıldı! ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES soruların cevabı haberimizde

ÖSYM’den son dakika açıklaması! ÖSYM 2021 ALES sınav giriş belgeleri ve sınav yerlerinin adayların erişimine açıldığını belirtti. 3-11 Ağustos 2021 tarihleri arasında başvurularını yapan adaylar, söz konusu sınava Eylül ayında katılım sağlayabilecekler. ALES sınav giriş belgeleri adaylar tarafından araştırılıyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES/2) giriş belgeleri erişime açıldı. Peki, ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır? ALES sınav giriş belgesi nereden alınır? Soruları vatandaşlar tarafından aranıyor. İşte tüm ayrıntılarıyla ALES sınav giriş belgesini almanın yolları haberimizde...

EĞİTİM

2021 ALES sınavına az bir süre kalan sınav yerleri açıklandı. 2021 ALES sınavına yaklaşırken heyecanla beklenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı belgeleri adayların erişimine açıldı. ALES sınav giriş belgelerinin açılmasıyla beraber detaylar araştırılıyor.

ALES 2021 yılında 19 Eylül tarihinde merkezi olarak düzenlenecek. Adayların sınava girerken giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor. ALES sınav yerleri ile ilgili açıklama yapan ÖSYM, adayların 9 Eylül'den itibaren sınav yerlerini öğrenebileceklerini duyurdu. İşte 2021 ALES sınav giriş belgesi alma ekranı…

ÖSYM tarafından 19 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek ALES sınavı için giriş belgesi yayımlandı. Adaylar, ALES sınav giriş belgesini T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alabilecekler.

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

ALES sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar, giriş belgelerini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenebilecek.

ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

ALES SINAVI NE ZAMAN?

Yeni yayınlanan sınav takvimine göre 2021 ALES Sınavı 19 Eylül tarihinde yapılacak.

ALES SINAV YERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN...

İŞTE ÖSYM’NİN 2021 ALES İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

ÖSYM sınav giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurdu. İşte ÖSYM’nin  yaptığı açıklama;

“19 Eylül 2021 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 09 Eylül 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

19 Eylül 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-ALES/2 için adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ALES SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

19 Eylül 2021 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 09 Eylül 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ALES GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA-TIKLAYINIZ

Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde adayın fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermelidirler.

Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

ALES/2 NE ZAMAN VE NEREDE YAPILACAK?

ALES/2 19 Eylül tarihinde yapılacak. Sınavda sayısal ve sözel testler uygulanacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacaktır.

Sınav, 81 il merkezi ile Lefkoşa (sadece ALES/1 Sınavı) ve Kırgızistan-Bişkek’te (sadece ALES/1 Sınavı) yapılacaktır. Bişkek’te sınav Türkiye saati ile 10.15’te başlayacaktır.

Sonuçlar 14 Ekim’de erişime açılacak. Bu sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir.

ALES SINAVINDA BUNLARA DİKKAT!

Sınav süresince adayların;

– Konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri,

– Salondaki görevlilere soru sormaları,

– Müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları,

– Soru ve cevapları cevap kâğıdının arkasına yazmaları,

– Birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri,

– Sınavın cevaplama süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları,

– Sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kâğıdında işaretleme yapmaya devam etmeleri,

– Sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır.

2021 ALES GİRİŞ BELGESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle