Araç sahiplerine müjde! Haftalarca bekleme derdine son…

Araç muayene sürecinde kolaylık! Mardin’de Gezici istasyonlar başlıyor. İşte ayrıntılar
  • 24.09.2023 14:08
Araç sahiplerine müjde! Haftalarca bekleme derdine son…

TÜVTÜRK'ün yeni kararıyla artık araç muayene sırasındaki uzun kuyruklar son buluyor.

Bundan böyle mobil istasyonlar sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde aracınızı muayene edebileceksiniz.

TÜVTÜRK her ne kadar araç muayenelerini yıllık zorunluluk olarak sürdürse de otomobiller için bu süre 2 yıla kadar uzatılabiliyordu.

Ancak bundan sonra değişen bir uygulama ile artık belirli saatlerde istasyonlara gitmek yerine, mobil istasyonlar aracılığıyla randevu sistemli muayene yaptırabileceksiniz.

Özellikle Büyük şehirlerde uzun kuyruklar, araç sahipleri için ciddi bir sorun teşkil ediyordu. Fakat mobil istasyonlar sayesinde bu sorun ortadan kalkacak.

Ticari araçlar yılda bir, kişisel kullanıma ait araçlar ise 2 yılda bir muayene görmeye devam edecek ancak bu işlem daha hızlı ve kolay bir hale gelecek.

Şu an 77 ilde faaliyet gösteren mobil istasyonlar randevulu sistemle hizmet veriyor. Böylece sürücüler artık işlemlerini düzenli bir biçimde ve kuyruk beklemeden tamamlayabilecekle. Otomobillerin yanı sıra traktör ve motosikletlerde mobil istasyonlarda muayene edilebiliyor. Ancak hava hidrolik frenli araçların muayenesi halen sabit istasyonlarda yapılmaya devam edecek

Mobil istasyon sistemi sayesinde artık araç muayeneleri daha kolay ve hızlı olacak. Uzun zamandır planlanan bu değişiklik araç sahiplerine büyük kolaylık sağlayacak.

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
24.09.2023 / 16:40

çok iyi olacak hep birlikte olalim

Image
Ziyaretçi
24.09.2023 / 16:37

çok iyi olur hade hepbirlikte bereber olalim

Image
Ziyaretçi
24.09.2023 / 14:29

Çok iyi olacak

Yorum Yaz