Oyuna Var mısın? - Indigo Bloome Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Oyuna Var mısın? kimin eseri? Oyuna Var mısın? kitabının yazarı kimdir? Oyuna Var mısın? konusu ve anafikri nedir? Oyuna Var mısın? kitabı ne anlatıyor? Oyuna Var mısın? PDF indirme linki var mı? Oyuna Var mısın? kitabının yazarı Indigo Bloome kimdir? İşte Oyuna Var mısın? kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Indigo Bloome

Çevirmen: Burcu Bingül

Orijinal Adı: Destined To Play

Yayın Evi: Altın Kitaplar

İSBN: 9789752115989

Sayfa Sayısı: 296

Oyuna Var mısın? Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

37 yaşındaki psikolog Alexandra Blake, şehir dışındaki konforlu hayatını bir dizi seminer vermek üzere bırakıp, gözlerini ve bedenini dünyaya asla mümkün olduğunu düşünmediği şekillerde açan ilk aşkı Doktor Jeremy Quinn ile buluşuyor. Lüks bir otel odasında birlikte birkaç kadeh şampanya içtikten sonra Doktor Quinn, kendisine sıra dışı bir teklifte bulunuyor. Alexandra, birbirlerine tutamayacakları sözler vermediklerini de, Jeremy’nin onun sınırlarını zorlamayı sevdiğini de gayet iyi biliyor. Ancak, bir süre sonra, hayal dahi edemeyeceği kadar baştan çıkmış bir halde, kendisini tehlikeli bir şekilde ve tamamen Jeremy’nin ellerine teslim ediyor. Oyuna Var mısın? Avalon üçlemesinin güven ve ihanet, tutku ve aşk, risk ve ödül arasındaki karmaşık ilişkileri inceleyen ilk kitabı.

Oyuna Var mısın? Alıntıları - Sözleri

 • Hayat soluk aldığımız anlarla değil, nefesimizi kesen anlarla ölçülür.
 • "Hayat soluk aldığımız anlarla değil, nefesimizi kesen anlarla ölçülür.."

Oyuna Var mısın? İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Uzun zamandır okumak isteyip bir türlü elimin gitmediği bir kitaptı. Sonunda okuyabildim açıkçası okumasam da bir şey kaybetmezmişim. Kötü değildi ama iyi de sayılmazdı. İlk olarak anlatım tarzından hoşlanmadım. Bu tarz anlatımı olan kitaplar beni yoruyor. Duyguların ikinci plana atılıp sadece cinselliğin bilimsel ve psikolojik olarak işlendiği kitapları okumayı seviyorsanız deneyin ben sevdiğim halde azıcık zayıf kaldı fakat oldukça heyecanlı bir yerde bitti o yüzden ikinci kitaba da şans vereceğim. Alexandra otuzlu yaşlarının sonunda, evli, çocuklu ve kariyerinin zirvesinde bir psikologtur. Seminer için şehir dışına çıktığında eski sevgilisi Doktor Quinn ile görüşür. Jeremy Quinn'den hala etkilenen bedeni adamın teklifi karşısında çaresiz kalmasına neden olur. Jeremy oldukça ikna edicidir. Alexandra'dan sadece bir hafta sonu ister fakat kadının tüm duygularının hakimi olmalıdır. Alexandra bütün haftasonu hiçbir şey görmeyecek, soru sormayacak, kendini Jeremy'e teslim edecektir. Bilimsel bir araştırma yapan Jeremy, Alexandra'yı çok iyi tanımaktadır ve kadının bu araştırmaya gönüllü destek vermek isteyeceğinden emindir. İkisi içinde deneysel olarak başlayan cinsel haz oyunu bir süre sonra karmaşıklaşacaktır. "Bana karşı koymayacak mısın?" "Bana bak Alexandra." Gözlerinin içine bakıyorum. "Kırk sekiz saat boyunca hiçbir şey görmemeye hazır mısın?" "Evet," diyorum usulca. (Aşkın Nur Karataş)

Nasıl yorum yapacağımı bile bilemiyorum yani. Bir kere kitap hiçbir duyguyu , akıcılığı ve ya merakı uyandırmıyor. Yani Elli Ton serisiyle uzaktan yakından hiç bir ilgisi yok. Cinsellik üzerine ve daha çok bence kadını aşağılayan deneyler anlatılmış. Bilimsellik katılmaya çalışılmış ancak şunu söyleyebilirim ki : hiç de okunası bir kitap değil. Yalnız seri olarak aldığımdan diğer iki kitabı da okumaya en azından çalışacağım.. (bir ailem bir de kitaplarım)

Hiç sevmedim hatta nefret ettim. Okumaz olaydım. Gerçekten olaylar o kadar uçlardaki benim için zar zor okudum. Yarım bırakmamak için sırf.  Bir kadına yapılan bu "deneyler" bence bir aşağılama gibi. Bir kadın neler yapılacağını nasıl olcağını bilmeden bir şeyleri kabul edebilir? ≈Spoiler≈  Hadi diyelim deney için hazırlıksız olduğu anda verilen tepkileri ölçüyorlar ama yine de denekten yapacaklarını detaylı bir şekilde anlatıp onayını almaları gerekirdi. Kız bir anda oda da bariton bir ses duyuyor ve- devamına girmek istemiyorum ama bence bu tecavüz. Alex sadece Jeremy yanında 48 saat kör kalmayı kabul etti. Devamında insan içine çıkacaklarını, deneylere gireceğini vs. bilmiyordu. Gerçekten bir aşağılama var burada. El kelepçemeler filan? Nedir bu yani? En sonunda kabul etmezsem ne olacaktı diyor. İkna ederdim dedi. Alex'e seçenek bile sunmuyor. Her şeyi (semineri, aile gezisini...) ayarlamış. Bütün hayatları deneylerden ibaret. Mahremiyet gibi bir düşünceleri yok. Miğdemi bulandırdı benim. Tavsiye etmiyorum. (Ayşenur)

Oyuna Var mısın? PDF indirme linki var mı?

Indigo Bloome - Oyuna Var mısın? kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Oyuna Var mısın? PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Indigo Bloome Kimdir?

Indigo Bloome Kitapları - Eserleri

 • Oyuna Var mısın?
 • Hissetmeye Var mısın?
 • Uçmaya Var mısın?

Indigo Bloome Alıntıları - Sözleri

 • Hayat soluk aldığımız anlarla değil, nefesimizi kesen anlarla ölçülür. (Oyuna Var mısın?)
 • "Hayatta hiçbir şey korkmak için değildir, sadece anlamak içindir. Artık daha az korkabilmemiz için daha çok anlamamız gerekmektedir." (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Hayatta hiçbir şey korkmak için değildir, sadece anlamak içindir. Artık daha az korkabilmemiz için daha çok anlamamız gerekmektedir." --- Marie Curie (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Sana hiç oynamaya var mısın diye sordular mı? " "Yalnızca düşlerimde... " (Uçmaya Var mısın?)
 • "En çok canımı sıkan söylenmeyen sözler." (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Başkalarının ne dediğini umursarsanız sonsuza dek onların esiri olursunuz." Lao Tzu (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Duygular, tam da, nedeni ne olursa olsun, adaptasyon sağlanamadığında ortaya çıkar." E. Claparède (Hissetmeye Var mısın?)
 • Zihninizi arındırmadan konuştuğunuz ve davrandığınız sürece, bela peşinizi bırakmaz. (Uçmaya Var mısın?)
 • Hayat bir dizi doğal ve anlık değişikliktir bunlara karşı koymaya çalışmak size sadece acı verir bırakın yaşanacaklar yaşansın bırakın herşey ne yönde akmak istiyorsa doğal olarak o yönde aksın. -Lao Tzu (Hissetmeye Var mısın?)
 • Bana ihanet etmeye nasil cüret edersin? (Uçmaya Var mısın?)
 • "Hayat soluk aldığımız anlarla değil, nefesimizi kesen anlarla ölçülür.." (Oyuna Var mısın?)
 • "Hayat bir dizi doğal ve anlık değişikliktir. Bunlara karşı koymaya çalışmak size sadece acı verir. Bırakın yaşanacaklar yaşansın. Bırakın her şey ne yönde akmak istiyorsa doğal olarak o yönde aksın." Lao Tzu (Hissetmeye Var mısın?)
 • ...bütün bunların kaderim olduğunu kabullenmiş gibiyim. (Uçmaya Var mısın?)
 • "Bırakın yaşanacaklar yaşansın, bırakın herşey ne yönde akmak istiyorsa doğal olarak o yönde aksın." (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Duygular tam da nedeni ne olursa olsun adaptasyon sağlanamadığında ortaya çıkar." --- E. Claparéde (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Kendimi külçe gibi, taş gibi ağır hissetsem de, bir yandan da öyle pamuk gibi yumuşacık ve akışkan hissediyorum ki..." (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Neden onunla ilgili hiçbir şey basit değil. Kalbime bu kadar işkence ettiğim yeter." (Hissetmeye Var mısın?)
 • "Doktor durumu değerlendirirken, hasta ölür" -- İtalyan atasözü (Hissetmeye Var mısın?)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle