Özgüveni Keşfedin - Melanie Fennell Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Özgüveni Keşfedin kimin eseri? Özgüveni Keşfedin kitabının yazarı kimdir? Özgüveni Keşfedin konusu ve anafikri nedir? Özgüveni Keşfedin kitabı ne anlatıyor? Özgüveni Keşfedin PDF indirme linki var mı? Özgüveni Keşfedin kitabının yazarı Melanie Fennell kimdir? İşte Özgüveni Keşfedin kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Melanie Fennell

Çevirmen: Nihan Azizlerli

Çevirmen: Miray Şaşıoğlu

Orijinal Adı: Overcoming Low Self-esteem

Yayın Evi: Psikonet Yayınları

İSBN: 9789759693756

Sayfa Sayısı: 304

Özgüveni Keşfedin Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bilişsel Davranışçı Teknikleri Kullanan Bir Kendine Yardım Rehberi

Bilişsel Davranışçı Terapi duygusal bozuklukları, düşüncedeki olumsuz örüntüleri değiştirerek tedavi eder. Panik atak, depresyon, kaygı, kumar bağımlılığı ve bazı yeme bozuklukları gibi uzun süreli rahatsızlıkların üstesinden gelmeye yardımcı olmada uluslararası olarak temel bir yöntem olarak kabul edilmiştir.

"Özgüveni Keşfedin" Oxford Warneford Hastanesi Klinik Psikoloji Bölümü'nden Dr. MelanieFennell tarafından bir kendine yardım kitabı olarak geliştirilmiştir. Bu kitap, okuyucuya durumlarını anlama ve yeni bilgiler edinerek, olumsuz kendilik imajının kısırdöngüsünü kırma ve kendini kabul etme sanatını öğrenerek yaşamlarını daha iyiye doğru değiştirmede yardımcı oluyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Özgüveni Keşfedin Alıntıları - Sözleri

 • “Eğer insanlar kabaysa; o, onların sorunu benimle ilgili bir şey değil.”
 • “Mükemmel olmak için mükemmel olman şart değil”
 • Kendiniz hakkında negatif inançlar düşük özgüvenin özünü oluşturur. Ve bu öz hayatınızın birçok yönüne rengini vermiş ve bozmuş olabilir.
 • Sırf siz doğru olduğuna inanıyorsunuz diye, inandığınız şeyin doğru olması gerekmez.
 • Bazı insanlar, ne pahasına olursa olsun her zaman başkalarına öncelik tanıma politikası izlerler. Şuna inanırlar ki; eğer bu şekilde hareket etmezlerse insanlar onları asla tanımak istemeyeceklerdir.
 • Eğer bir şey yapmaya değerse, kötü yapmaya da değer. "Gary Emery"
 • Eğer gününüz işler, zorunluluklar, görevler ve başka insanları düşünerek yaptığınız şeylerle doluysa; bir sonraki adımda keyif veren aktiviteleri arttırmak hedeflerinizden biri olabilir.
 • Eğer insanlar kabaysa; o, onların sorunu, benimle ilgili bir şey değil.
 • Her günün sonunda rahatça oturup, rahatlamak ve ne yaptığınızı görmek için birkaç dakika ayırın. Zamanınızı nasıl geçirdiğinizi dikkatlice gözden geçirin.
 • Bir kişinin kendisi hakkındaki algısı özgüveninin merkezini oluşturur.

Özgüveni Keşfedin İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Bu bir kişisel gelişim kitabı değildir!: Kitap; özgüven kavramının, narsist bakış açısıyla meydana gelen bir olgu olmadığını, kendini olduğu gibi kabul eden kişilerin öz saygılarından meydana gelen bir olgu olduğunu anlatıyor. “Özgüven bir öz farkındalıktır.” diyor. Tüm bunları anlatırken de elinize bir harita veriyor, siz de hangi noktada durduğunuza ve nereye varacağınıza bakıyorsunuz. Bireylerin, özgüvenlerini özeleştirsel düşüncelerle nasıl manipüle ettikleri çok güzel açıklanmış. Özeleştirel düşünceler ve temel inanışların hayata bakışımızı şekillendirdiğine ve bu olguların (istenildiği gibi olmadığında) değiştirilebilir olduklarına değinilmiş. Psikoloji sevenlere tavsiyemdir. “İnsanlar genellikle tamamen iyi veya tamamen kötü değildir ama ikisinin karışımıdır. Olaylar, genellikle tamamen felaket veya mucizevi değildir ama ortada bir yerdedirler.” “Eğer bir şey yapmaya değerse, kötü yapmaya da değer.” (Büşra Derler)

Okurken biraz sıkıldım :/ bitirmek içinde okudum diyebilirim.Sürükleyici bir kitap değildi ve maalesef özgüvenimi hala keşfetmiş sayılmam. Verdiği metodlar sıkıcıydı biraz (yıldız Ataoğlu)

BDT temelli bir kitap. Bence okuyanların fayda görebileceği bir kitap ama okurken dikkat edilmesi gereken şeyler var. Bu tarz kendine yardım kitapları elbette roman okur gibi okunmaz. Öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Her bölüm üzerinde durularak okunmalı ve uygulamalar pekişmeden bir sonraki bölüme geçilmemeli. Alıştırmalar yapılmalı. Bir de biraz uzun yazılmış bir kitap. Bu malesef böyle olması normal bir durum. Çünkü bir danışan terapiye geldiğinde ona özgü bir yol haritası oluşturur devam ederiz. Bu kitapta böyle bir imkan elbette olmadığı için tüm yolları yazmış gibi bir şey olmuş. Altını çizmekte fayda var roman gibi değil de sindire sindire, bir bölümğ pekiştirip alıştırmaları yaparak okunursa kesinlikle fayda sağlar. Kitapta zaten detaylıca anlatılmış nasıl okunacağı (Bahattin Bakır)

Özgüveni Keşfedin PDF indirme linki var mı?

Melanie Fennell - Özgüveni Keşfedin kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Özgüveni Keşfedin PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Melanie Fennell Kimdir?

Melanie Fennell Kitapları - Eserleri

 • Özgüveni Keşfedin

Melanie Fennell Alıntıları - Sözleri

 • “Mükemmel olmak için mükemmel olman şart değil” (Özgüveni Keşfedin)
 • Kendiniz hakkında negatif inançlar düşük özgüvenin özünü oluşturur. Ve bu öz hayatınızın birçok yönüne rengini vermiş ve bozmuş olabilir. (Özgüveni Keşfedin)
 • Eğer insanlar kabaysa; o, onların sorunu, benimle ilgili bir şey değil. (Özgüveni Keşfedin)
 • Bir kişinin kendisi hakkındaki algısı özgüveninin merkezini oluşturur. (Özgüveni Keşfedin)
 • Her günün sonunda rahatça oturup, rahatlamak ve ne yaptığınızı görmek için birkaç dakika ayırın. Zamanınızı nasıl geçirdiğinizi dikkatlice gözden geçirin. (Özgüveni Keşfedin)
 • Eğer bir şey yapmaya değerse, kötü yapmaya da değer. "Gary Emery" (Özgüveni Keşfedin)
 • “Eğer insanlar kabaysa; o, onların sorunu benimle ilgili bir şey değil.” (Özgüveni Keşfedin)
 • Sırf siz doğru olduğuna inanıyorsunuz diye, inandığınız şeyin doğru olması gerekmez. (Özgüveni Keşfedin)
 • Eğer gününüz işler, zorunluluklar, görevler ve başka insanları düşünerek yaptığınız şeylerle doluysa; bir sonraki adımda keyif veren aktiviteleri arttırmak hedeflerinizden biri olabilir. (Özgüveni Keşfedin)
 • Bazı insanlar, ne pahasına olursa olsun her zaman başkalarına öncelik tanıma politikası izlerler. Şuna inanırlar ki; eğer bu şekilde hareket etmezlerse insanlar onları asla tanımak istemeyeceklerdir. (Özgüveni Keşfedin)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle