Pandemiyi fırsata çevirdi, Cerrahpaşa'ya yerleşti

YKS Kızıltepe birincisi olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesine yerleşen Kızıltepeli Umut Yıldırım, Pandemi sürecini fırsata çevirerek başarıyı nasıl yakaladığını anlattı.

MARDİN
PAYLAŞ:

Kızltepe Fen Lisesi'nden mezun olan eğitimci anne ve babanın oğlu olan Umut Yıldırım, Pandemi süreci içerisinde her gün 8 saat ders çalışarak başarıya giden yolun çalışmaktan geçtiğini anlettı.

YKS Mardin İl İkincisi ve Kızıltepe ilçe birincisi olarak Mardin'in gururu olan Umut Yıldırım, YKS'de aldığı 504,36 puan ile  İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesine yerleşti.

Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, tarafından makamda ağırlanarak tebrik edilen Umut Yıldırım, pandemi sürecinde derslerinde gerileme yaşayan öğrencilerin aksine pandemiyi fırsata çevirerek derslerine yoğunlaştı, kendi kendine hazırladığı ders çalışma programını uygulayarak başarıya giden yolu araladı.

Kızıltepe'ye bağlı Gökçe köyü nufusuna kayıtlı Beden Eğitimi Öğretmeni Necmettin Yıldırım'ın oğlu olan Umut Yıldırım, her gün düzenli olarak 8 saat ders çalıştı, kendi kendisine hazırlayıp uygulamaya koyduğu serbest saatleri ise film izleyerek, basketbol oynayarak geçirdi.

Günde 8 saat ders çalıştığını diğer serbest zamanları ise çok sevdiği basketbolu oynayarak, diğer serbest zamanları ise film izleyerek değerlendiğini anlatan Umut Yıldırım, başarının kapısını aralamanın sırrının herşeyden önce inanmaya ardından da programa uymaya borçlu olduğunu söyledi.

"Boyumun iki katı kitap okudum"

Takım sporlarından basketbol oynamayı çok sevdiğini anlatan Yıldırım, "Benim boyum 1.97 Pandemi süreci içerisinde boyumun en az iki katı kitap okudum. Hazırladığım program çerçevesinde her gün odama kapanarak 8 saat ders çalıştım. Disiplinli bir çalışma programının yanında kendime de ayırdığım serbest zamanım da olmadı değil. Serbest zamanımı, kitap okuyarak, film izleyerek ve çok sevdiğim basketbolu arkadaşlarımla oynayarak zamanımı değerlendirmeye çalıştım. İnandığım ve kendime hedef olarak belirlediğim puanları da bu disiplinli çalışma sistemime bağlıyorum. Başarıya giden yol, önce inanmaktan, ardından da inandığın ve kendine hedef olarak belirlediğin alanlar için durmadan çalışmaktan geçtiğine inanıyorum" dedi. 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle