Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek Kimdir? Aslen nerelidir? Gözaltına alındı mı? Nerede görev yapıyor?

Erdoğan'ın Koruması Olduğu İddia Edilen ve yalan olduğu sonradan ortaya çıkan Hakan Tek'in Para Saçtığı Videolar Gündeme geldi. #Akpcocuklari isimli sosyal medya hesabı üzerinden gündeme getirilen Hakan Tek kimdir? Aslen nerelidir? Nerede görev yapıyor? Emniyet ne açıklama yaptı?

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Araç içerisinde kokain çeken 'AKP' ofis çalışanı Kürşat Ayvatoğlu'ndan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın koruma ekibinde olduğu ileri sürülen Hakan Tek'in lüks araç içlerinde deste deste para saydığı ve saçtığı görüntüler ortaya çıktı.

Peki herkesin merak ettiği Bu koruma Hakan Tek kimdir nerelidir nerede görev yapıyor paraları nereden kazandı?

Aslen Kayserili olan Hakan Tek'in sosyal medya hesaplarından da lüks bir hayat özentisi bulunuyor. 

İlk orta ve lise eğitimini Kayseri'de yapan Hakan Tek 4 bin TL ile Kayseri Büyükşehir Belediyesinde görev yapıyor.

Sosyal medya hesaplarında farklı lider ve ünlülerle çektiği fotoğraflarını da paylaşan Hakan Tek'in aracında para saçmasa ve alkol alması sosyal medya kullanıcılarının da tepkisine yol açtı.

Hakan Tek'le ilgili bu saate kadar herhangi bir yetkili isim açıklama yapmazken Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyada elinde para destesiyle videosu yer alan H.T.'nin, "kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi" suçundan gözaltına alındığını duyurdu.

Görüntülerdeki şahsın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddialarının asılsız olduğunu belirten Emniyet, şahsın Cumhurbaşkanlığı'nda herhangi bir görevinin de bulunmadığını kaydetti.


Elinde para desteleriyle kaydettiği video sosyal medyada gündem yaratan H.T. ile ilgili çıkan haberler üzerine yazılı açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, şahsın "kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi" suçundan gözaltına alındığını açıkladı.

EMNİYET'TEN İLGİLİ HABERLER ÜZERİNE YAZILI AÇIKLAMA

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya platformlarında "Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen H.T.'nin para videoları ortaya çıktı" başlıklı haber üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.


Açıklamada, şöyle denildi:

"Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan/Kayseri adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır. Dezenformasyon yapan şahsın, 'Cumhurbaşkanlığı'nın yakın koruması olduğu' iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığı'nda herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, 'Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi' gerekçesi ile gözaltına alınmıştır. Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup, adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır."

Yaşanan gelişmelerin ardından Hakan Tek'in  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi çalışanı olduğu ortaya çıktı.

Hakan Tek'in Kültür ve Sosyal İşlerde afiş, kitap gibi işlerde çalıştığını belirten Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, şunları söyledi:

 

"Maaşı asgari ücretin birazcık üstünde"

“Uzun yıllardır belediyemizde çalışan Hakan Tek, son 3 yıldır da birimimizde çalışan 150 personelden birisi. Hakan Tek son 12 aydır birimimizde afiş, kitap vb. işler yapıyor. Bundan 1,5 yıl önce de yine dairemizde kitap ve afiş gibi malzemelerin dağıtımını belediyemize ait araçla gerçekleştiriyordu. Maaşı asgari ücretin birazcık üstünde."

 

“Araba ve paralar başkasına ait"

Hakan Tek'in sosyal medyada paylaştığı videolarla ilgili de konuşan Özgöncü, “Hakan'ın videoları sosyal medyada paylaşılınca emniyet tarafından gözaltına alındı ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını öğrendim. Emniyette verdiği ifadeye ilişkin bazı bilgiler edindim. Hakan 2020 yılında 60 günlüğüne izne ayrılmıştı. O süreçte telefoncu bir arkadaşına yardıma gidiyormuş, o lüks araçlarla ilgili çektiği videolardaki araçlar arkadaşına ait. Ayrıca para videoları da başkasına ait. Başkasına ait videoları sosyal medya hesabından paylaşmış” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle