Patlak su borusundan aylardır su boşa akıyor

Artuklu 13 Mart Mahallesi'nde aylardır patlak su borusuna herhangi bir müdahalenin yapılmamış olması vatandaşların tepkisine neden oldu.

MARDİN
PAYLAŞ:

Mardin'de Yenişehir 13 Mart Mahallesi'nde yaklaşık 4 ay önce patlayan ve mahallelinin bütün girişimlerine karşı bir türlü onarılamayan patlak sı,u borusu tepkilere neden oluyor.

4 ay önce içme suyu borusunun arızası nedeniyle mahalleye su verildiği saatlerde cadde ve sokakları adeta gölete çeviren su borusunun tamiri için defalarca MARSU'yu aramalarına rağmen bir türlü onarılamayan su borusundan hergün onlarca ton suyun boşa aktığını kaydeden vatandaşlar tepkilerini dile getirdi.

Şebeke suyunun geçtiği boruda meydana gelen patlak nedeniyle suyun aylardır boşa aktığını söyleyen vatandaşlar, yetkililerin duyarsız kaldığını belirterek tepki gösterdi.
Soruna çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, "Uçar Kırtasiye'nin yakınlarında borudan aylardır su boşa akıyor. Mahallenin bir çok noktasında aynı sorun mevcut. Belediyeyi, MARSU yetkililerini aradık ama kimse ilgilenmiyor. Şahsen gidip sorunu dile getirdik, yine bir çözüm olmadı. Herkes topu bir başkasına atıyor, milli servetimiz olan su boşa akıyor. Günahtır, yazıktır, yetkilileri göreve çağrıyoruz. Onlarca telefon açmamıza rağmen ilgilenen olmadı. Bu kaçak suyun bizim faturamıza yansımasına mı üzülelim yoksa boşa akan suya mı? Lütfen yetkililer sesimizi duysun" dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle