Penil protez sonrası yaşam

Penil protez tedavisi sertleşme yaşayan erkeklerin başvurmuş olduğu bir tedavi yöntemidir. Mutluluk çubuğu olarak bilinen bu yöntem farklı birçok nedene bağlı olarak sertleşme sorunu yaşayan erkekler için uygulanan cerrahi bir tedavi seçeneğidir.

YAŞAM

Kesin ve tamamen tedavi edici bir çözüm olması nedeniyle sıklıkla uygulanmaktadır. Bu kalıcı tedavilerin sonrasında sizleri neler beklediği ise en çok merak edilen konulardan birisidir.

Penil protez sonrası yaşam sürecinde birçok hasta bu uygulamadan memnun kalmaktadır. Ancak bunun için uygulamanın bir operasyon olduğunu ve geri dönüşümü olmadığını bilmek gerekmektedir. Penil protez ameliyatı sonrası bu ameliyatın cinsel yaşamınızı nasıl değiştireceğine ve protezi nasıl kullanacağınızı tüm detayları ile öğrendiğinizde ve anladığınızda operasyon sonrası için memnuniyetiniz ne her zaman üst düzeyde olacaktır.  Dolayısıyla Fener protez sonrası sizleri nasıl bir yaşam beklediğini uygulama öncesinde uzman hekiminizle birlikte detaylı bir şekilde görüşmeli ve tüm riskleri ile birlikte her detaydan haberdar olmalısınız. Bu bilgilere sahip olan hastaların %90’danfazlası ameliyat sonrası memnuniyet içerisinde olmaktadır.

Penil protez sonrası yaşamda sizlerin neler beklediğini operasyon öncesi öğrendikten sonra operasyon ile ilgili iyileşme süreci merak edilen bir diğer konu olacaktır. Yapılan bu operasyonlarda iyileşme süreci 1,5-2 ay arasında değişmektedir.  Dışarıdan görünmeyen ne oldukça kolay bir şekilde kullanılabilen protezler hastaların beklentilerini karşılayabilecek konforu sunmaktadır.

Penil protez ameliyatı ve ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Penil protezler ya da halk dilinde kullanımı ile mutluluk çubuğu erkek üreme sistemlerinde oluşan sertleşme bozukluklarını gidermek için tercih edilen bir yöntemdir. Erkeklerin cinsel yaşamdaki aktiflerinin koruyabilmek adına önemli bir role sahip olan penil protez uygulamaları tedavi yöntemlerinin işe yaramadığı durumlarda etkin bir çözüm olarak ön plana çıkmaktadır. Erkeklerin birçoğunda yaşam tarzına, kronik rahatsızlıkları ve yaşa bağlı olarak sertleşme problemleri olabilmektedir. Bu problemlerin giderilebilmesi için öncelikli olarak ağız yoluyla ilaç kullanımı ya da enjekte yöntemi ile ilaç tedavileri uygulamaları denenmektedir.  Bu uygulamaların yeterli kalmadığı hastalar için penil protez tedavisi yapılmaktadır. 

Penil protez uygulamaları cerrahi bir yöntemdir. Dolayısıyla hem operasyon aşamasında hem de operasyon sonrasında hastaların nelerin beklediği merak edilmektedir. Bu operasyonlar kısa sürede tamamlanan ve hastaların normal yaşantısına kolaylıkla geri dönebileceği basit ameliyatlardır. Ameliyat sonrasında her cerrahi müdahalede olduğu gibi bu müdahale sonucunda da hafif ağrılar hissedilebilmektedir. Enfeksiyon riskinin söz konusu olduğu bu süreçte doktorunuzun vereceği antibiyotiklerle birlikte gerekli koruma uygulamalarını yapıyor olmanız çok önemlidir.

Penil protez ameliyatları için doktor seçiminiz oldukça önemlidir. Tolga Akman bu alanda yapmış olduğu başarılı operasyonlar ile ön plana çıkan hekimlerden birisidir. kendisine ait olan web sayfasına giriş yapabilir ve operasyon hakkında merak ettiğiniz tüm konular bir açıklık getirebilirsiniz. 

https://tolgaakman.com/penil-protez-ameliyati/

 

 

 

 

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle