Piyasaya 292 milyon lira borç ödendi, 307 milyon lira yatırım yapıldı

Türkiye'de, 2019'da yapılan yerel seçimlerden sonra terör örgütüyle irtibatlı oldukları gerekçesiyle görevden alınan HDP'li belediye başkanlarının yerine görevlendirilen belediye başkan vekilleri, kaynakları vatandaşa hizmet için kullandı. Mardin Büyükşehir Belediyesince piyasaya 292 milyon lira borç ödendi, 307 milyon lira yatırım yapıldı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

İller İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Terörden Arındırılmış Belediyeler ve Hizmetleri" kitabında, 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerin ardından HDP'li isimlerin başkanlık koltuğuna oturduğu büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyelerine yapılan görevlendirmelerden sonra hayata geçirilen yatırımlar anlatıldı.

 

Yerel seçimler sonucu belediye başkanı seçilenlerin, Anayasa ve yasalara aykırı işlem ve eylemlerde bulunma yetkisinin olmadığı belirtilen kitapta, yerel yönetimlerin vatandaşlara hizmet etmesi için kendilerine tahsis edilen ödenekleri, terör örgütlerinin amaçları ve talimatları doğrultusunda kullanmasının, demokratik hakların açıkça suistimali anlamına geldiği kaydedildi.

 

Kitapta, şu ifadeler yer aldı:

 

"Kamuoyunda kayyum görevlendirmesi olarak bilinen belediye başkan vekili görevlendirmeleriyle, terör örgütüne belediyeler üzerinden aktarılan para ve insan kaynakları engellenmiş; bununla birlikte asker ve kolluk görevlilerimizin insanüstü mücadeleleriyle terör örgütü PKK/KCK etkinliğini, eylemliliğini kaybetmiş; terör örgütüne katılım oranı tarihinin en düşük seviyesine inmiş ve ülke sathındaki terörist sayısı gerilemiştir. Bölge insanı terörün ve teröristin elinden adeta kurtarılmıştır. Ortaya çıkan bu durum terör nedeniyle yürütülen soruşturma veya kovuşturmalar kapsamında terör örgütünü destekleyen HDP'li belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılmalarının ne denli haklı olduğunu göstermektedir."

 

Kitapta Mardin Büyükşehir Belediyesinin de çalışmalarına yer verildi.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesince piyasaya 292 milyon lira borç ödendi, 307 milyon lira yatırım yapıldığı ifade edildi.

 

Yol çalışmalarına değinilen kitapta, 30 kilometre sıcak asfalt, 113 kilometre sathi kaplama, 260 kilometre stabilize yol, 158 bin metrekare parke taşı döşemesi yapıldığı bilgiler yer aldı.

 

Ayrıca, 110 kilometre içme suyu hattı, 54 kilometre içme suyu isale hattı, 3 içme suyu kuyusu, 16 kilometre kanalizasyon hattı, 16 kilometre yağmur suyu isale hattı vatandaşın hizmetine sunulduğu belirtildi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle