Piyonun Son Hamlesi - Lisa Unger Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Piyonun Son Hamlesi kimin eseri? Piyonun Son Hamlesi kitabının yazarı kimdir? Piyonun Son Hamlesi konusu ve anafikri nedir? Piyonun Son Hamlesi kitabı ne anlatıyor? Piyonun Son Hamlesi PDF indirme linki var mı? Piyonun Son Hamlesi kitabının yazarı Lisa Unger kimdir? İşte Piyonun Son Hamlesi kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Lisa Unger

Çevirmen: Uğur Portakal

Orijinal Adı: In the Blood

Yayın Evi: Martı Yayınları

İSBN: 9786053483298

Sayfa Sayısı: 432

Piyonun Son Hamlesi Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

"Kesinlikle okuduğum romanların en iyilerinden biri diyebilirim!"

-Tess Gerritsen-

Kanımda cinayet akıyordu. DNA'mın iki ipliğinde de cinayet yazılıydı. Bundan kaçmak için elimden geleni yapmıştım, ama nereye gidersem gideyim, orada da aynı kişiyim. Lana Granger, psikolojik sorunların yanı sıra cinsel kimlik karmaşası yaşayan ve sırları olan genç bir kızdır. Buna rağmen okul hayatında oldukça başarılıdır. Üniversite eğitiminin son yılında annesinin vasiyeti üzerine işe girerek kendi ayakları üzerinde durmak için çocuk bakıcısı olarak çalışmaya başlar. Bakıcılığını üstlendiği on bir yaşındaki Luke da kendisi gibi sorunlu bir çocuktur. Fakat zaman geçtikçe Lana, onun yalnızca çocuklara mahsus problemleri olmadığını, bunun da ötesinde tehlikeli biri olduğunu fark eder. Lana'yı içinden çıkılmaz bir girdabın ortasına sürükleyecek ve herkesten gizleyerek maziye gömdüğünü sandığı ölümcül sır, bu esrarengiz çocuğun eline geçmiş olabilir miydi? Belki de geçmişine ait eksik parçalardan biri Luke'un ta kendisiydi…

"Entrika ve gizemin kendini çokça hissettirdiği, sürprizlere açık bir gerilim."

-The New York Times-

"Sizi ters köşe yapıp hiç beklemediğiniz bir finale imza atacak sıra dışı bir roman."

-USA Today-

Türünün en iyilerinden, sürükleyici bir psikolojik gerilim. Lisa Unger'in romanlarıyla henüz tanışmadıysanız, başlamak için ne bekliyorsunuz?

-Harlan Coben-

(Tanıtım Bülteninden)

Piyonun Son Hamlesi Alıntıları - Sözleri

 • Ölülerden korkmuyordum, hayır. Beni korkutanlar hala yaşayan insanlardı.
 • Ancak zihinsel hastalıkların sorunu buradadır: Hiçbir zaman basmakalıp bir teşhis konulamaz. Hepimiz kendimize özgü delileriz. Bazılarımız diğerlerinden daha beter, o kadar.
 • Sopalar ve taşlar kemikleri kırabilir ama kelimeler kalbinizi incitir.
 • “Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.”
 • Trajedi renkleri soldurur, ışığı yok eder.
 • “içinde bulunduğumuz koşullara tepkiler verdik ve o tepkiler hayatımızı şekillendirdi.”
 • “Ben onun gibi bir sosyopat değilim. Benim de sorunlarım var ama ben hissedebiliyor, sevebiliyor ve empati kurabiliyorum. Ben diğer insanları oyunumun birer parçası olarak görmüyorum. Tedaviler, ilaçlar ve rehberlikler bana bu yüzden etki gösterebildi.”
 • “Sanırım bir çift olarak normal yaşama yetisine sahip değiliz. Öfkeyle bağlanmak hiçbir şekilde bağla-namamaktan daha iyidir, değil mi?”
 • Sana hiç el kaldırmamış olması, siddet uygulamadığı anlamına gelmez.
 • “karma yok, ne-ekersen-onu-biçersin diye bir denge yok. Hayır, artık hayatımızı şekillendirdiğimize inanmıyorum. Bence hayat bizi şekillendiriyor.”
 • Duygular seni o kadar derine çekebilir ki, o karanlık dünyada yaşamaktansa ölmeyi tercih edebilirsin;
 • Bizler kendi felaketlerimizin suç ortağıyız
 • "Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.”
 • Kişisel alanlara saygı gösteren insanları takdir ederdim. Bizim kültürümüz çok yapışkan; bu günlerde herkes birbirine sarılmak istiyor”
 • Bu delilik. Bizim normal bir hayatımız olmayacak mı? Olmayacak, dedim. Hayatımızdaki hiçbir şey hiçbir zaman normal olmayacak. Normal olmak istiyorsan yanlış insanı seçtin demektir.

Piyonun Son Hamlesi İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Eğer ki bir psikolojik gerilim kitabının dünyasına girebilecek cesaretiniz varsa, bence kesinlikle okunması gereken mükemmel bir kitap. Konusundan biraz bahsedecek olursam; Bir sosyopat ve bir psikopatın mükemmel mücadelesini anlatan, ortalarda sonunu belli eder gibi olsa bile bir kaç büyük süprizini son 40 sayfaya kadar saklayabilen güzel bir romandı. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Ve en sevdiğim yazarlardan Tess Gerritsen' in dediği gibi; "Kesinlikle okuduğum romanların en iyilerinden biri diyebilirim!" (Firdevs)

İlk defa tanıştığım yazardan müthiş bir sürükleyici gerilim okudum. Kitabin kurgusu oldukça siradisi ve gayet iyiydi, elimden bırakamadım diyebilirim. Okunmaya değer (Işın's)

Arıyorum: kitabı arıyorum fakat baskısı yok cevabı ile karşılaşıyorum yardımcı olabilecek olan biri var mı özelden yazarsanız sevinirim ikinci el almak istiyorum (Sinem Koçarslan)

Piyonun Son Hamlesi PDF indirme linki var mı?

Lisa Unger - Piyonun Son Hamlesi kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Piyonun Son Hamlesi PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Lisa Unger Kimdir?

Lisa (26 Nisan 1970 doğumlu), Connecticut'taki New Haven'de doğdu ancak Hollanda, İngiltere ve New Jersey'de büyüdü .New School for Social Research'ten mezun olduktan sonra lise öğreniminden sonra New York'a taşındı ve on yıl New York'ta yayın yapmaya başladı.

Oldukça çabuk bir şekilde bir ajan buldu ve dört suç romanı üretmek için bir anlaşma sattı. İlk dört kitabı kızlık soyadı basıldı. Lisa Unger olarak ilk albümü 2006'da Beautiful Lies'ti.

Unger, önümüzdeki dokuz yıl boyunca on kitap yayınladı ve kitapları yirmi altı dile tercüme edilerek uluslararası alanda çok satan bir yazar haline geldi ve yaklaşık 2 milyon satış gerçekleştirildi. O, olayları önceden açıklamaksızın güçlü karakterler, hızlı tempolu psikolojik gizemler ile bilinir.

Ödüller

Kan En İyi Romanlar için 2015 Gümüş Falchion Ödülü'nü kazandı ve bir INDIE NEXT seçimi ve Amazon.com Editörlerin Seçime Alınan Ayın En İyi Kitapları seçildi.

Crazy Love Milwaukee Journal-Sentinel tarafından 2015 Yılının En İyi Kitaplarından biri seçildi .

Kırılgan , ABC'nin Günaydın Amerika'sı tarafından büyük yaz okumaları için en iyi kitap seçildi ve Harper's Bazaar tarafından Sıcak Kitap olarak seçildi. Hedef, Lisa Unger'ı "Gelişen Yazar" olarak adlandırdı.

For Die You , Today şovu ve Good Morning America'da yaz için en iyi kitap seçildi. Parade dergisi ve Good Housekeeping Magazine tarafından en iyi kitap seçimi olarak seçildi .

Güzel Yalanlar , Doubleday kitap kulübü Ayın Uluslararası Kitap Olarak seçildi.

Lisa Unger Kitapları - Eserleri

 • Piyonun Son Hamlesi
 • Aşktan ya da Korkudan
 • Tatlı Yalanlar
 • Kırılgan

Lisa Unger Alıntıları - Sözleri

 • “Aşk, uyuşturucudur, değil mi? Bütün acıyı köreltir, kaygılarınızı geri bastırır, iç şeytanlarınızı susturur.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Beni herkesten daha iyi tanirdi; kendimi tanidigimdan daha da iyi. Bu her zaman iyi bir sey degildi. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Nesneleri seçebildiğiniz, ama arkalarındaki siyah boşluğu tahmin edemediğiniz türden bir karanlıktayım. (Tatlı Yalanlar)
 • Geçmiş, bugün ve gelecek, hepsi beraber devasa bir halıya dokunmuştu, renkleri ve yapıları karışıyor ve birbirini sarıyordu. (Kırılgan)
 • "Ne cennette aşkın nefrete dönüşmesi gibi bir öfke ne de cehennemde reddedilmiş bir kadınınki gibi bir gazap vardır." William Congreve (Aşktan ya da Korkudan)
 • “Sopalar ve taşlar kemiklerini kırabilir ama sözler kalbini kırabilir.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Kaç kişinin sizi gerçekten umursadığını iddia edebilirsiniz? (Tatlı Yalanlar)
 • Nesnelere, eski fotoğraflara, kararmış mücevherlere sararmış mektuplara bağlanmamızın başka ne gibi bir sebebi olabilir? Bunlar sihirin küçük parçalarıdır. Onlara dokunduğumuzda, zamanın çaldığı ya da tükettiği şeylere bir anlığına yeniden sahip oluruz. (Tatlı Yalanlar)
 • Bir kez anne oldun mu, çocuğuna aşık olduğunda başka şeylere o kadar hevesin kalmaz.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Sopalar ve taşlar kemikleri kırabilir ama kelimeler kalbinizi incitir. (Piyonun Son Hamlesi)
 • “Ben onun gibi bir sosyopat değilim. Benim de sorunlarım var ama ben hissedebiliyor, sevebiliyor ve empati kurabiliyorum. Ben diğer insanları oyunumun birer parçası olarak görmüyorum. Tedaviler, ilaçlar ve rehberlikler bana bu yüzden etki gösterebildi.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Asla harika bir babası olan bir kıza aşık olma. Asla boy ölçüşemezsin ve çabalarken kendini öldürürsün. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Bugün bile, biriyle tanıştığımda kendimi hep olumsuz duruma hazırlarım. İnsanlar öylesine düşüncesiz ve zalimdirler, nasıl kaba bir yorum yapacaklarını asla bilemezsiniz. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Yemek hayattır. Eğer yemeği sevmiyorsanız, hayatta olmayı sevmiyorsunuzdur. Bu kadar basit. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Ancak zihinsel hastalıkların sorunu buradadır: Hiçbir zaman basmakalıp bir teşhis konulamaz. Hepimiz kendimize özgü delileriz. Bazılarımız diğerlerinden daha beter, o kadar. (Piyonun Son Hamlesi)
 • “Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • "Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Bizler kendi felaketlerimizin suç ortağıyız (Piyonun Son Hamlesi)
 • “karma yok, ne-ekersen-onu-biçersin diye bir denge yok. Hayır, artık hayatımızı şekillendirdiğimize inanmıyorum. Bence hayat bizi şekillendiriyor.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Bazen sadece geçmişin uzaklaşmasını istersin, unutmayı tercih ettiğin şeylerin hatırlatıcısı olarak omuzlarında kalmasını, seni dürtmesini istemezsin. (Kırılgan)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle