AK Parti'de seçim hazırlığı hızlandı! Adaylar İŞTE böyle belirlenecek

AK Parti, yerel seçimlerde yarışacak belediye başkan adaylarının belirlenmesi için anketlerden STK'lar ile görüşmelere kadar kapsamlı bir çalışma yürütüyor.

  • 18.11.2023 22:23
AK Parti'de seçim hazırlığı hızlandı!  Adaylar İŞTE böyle belirlenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda AK Parti'de yerel seçimlerde yarışacak belediye başkan adaylarının belirlenmesi çalışmalar sürüyor.

AK Parti, il, ilçe, büyükşehir belediye başkanlarının tümü ile ilgili memnuniyet anketleri düzenledi. Birden fazla anket yaptırılan iller de bulunuyor.

Bu yöntemle mevcut belediye başkanlarına halkın bakışı, memnun olup olmadıkları tespit ediliyor. Ayrıca o yörede öne çıkan yeni isimler olup olmadığı da belirlenmeye çalışılıyor.

150 BİN KİŞİ İLE TEMAYÜL

150 bin teşkilat mensubunun katılımı ile temayül yoklaması yapılacak. Burada partililere "Mevcut başkan devam etsin mi? Kimi aday olarak görmek istersiniz" diye sorulacak. Böylece teşkilatların mevcut başkan ve yeni adaylar ile ilgili görüşmeleri alınmış olacak.

KANAAT ÖNDERLERİ VE STK'LAR

Türkiye genelinde AK Parti teşkilatları kanaat önderleri, STK'ların görüşlerini de alıyor. O bölgede öne çıkan isimler tespit edilmeye çalışılıyor. Aynı zamanda milletvekilleri ile de görüşülüyor.

VERİLER HAVUZDA TOPLANACAK

Tüm bunlar bir havuzda toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu verileri de dikkate alarak belediye başkan adaylarını belirleyecek.

ÜÇ DÖNEM KURALI

İstanbul'un ilçeleri başta olmak üzere Türkiye genelinde çok sayıda üç dönemlik belediye başkanı bulunuyor. Bunların büyük bölümünün değiştirilmesi bekleniyor.

Editör: Nezir Güneş

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
21.11.2023 / 00:30

Mardin Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ahmet Seydaogullari olsun. Her sabah şoför ü Mardin den Kızıltepe ye onu alıp belediye ye götürüyor.50 bin TL de maaş alıyor.Şaşirmayin sakın hiç bir işte yapmiyor. Buda bizim memleketin şeh i.

Image
ZiyaretçiFERİDUN AŞAR
20.11.2023 / 12:20

İYİKİ SİYASETÇİ DEĞİLİM. BAZILARI ALLAH A HESABINI NASIL VERECEK.KİM VEKİL VE BAŞKAN OLUYORSA KENDİ MENFAATİ İÇİN OLUYOR.ALT YAPIYA KİM ÖNEM VERDİ BUGÜNE KADAR HİÇ KİMSE. MARDİN URFA YOLUNU GÖRDÜNÜZMÜ PARÇA YAMADAN GEÇİLMİYOR NEDEN DÜN 5 KAZA OLDU ÖNÜMDE YOL DEMEYE BİN ŞAHİT LAZIM.SANKİ GAP SUYUMU ÇİFTÇİYE ULAŞTI.AMA SEÇİMDE AMCAOĞLU..DAYIOĞLU.OTELERDE YEMEKLER İŞ BİTİYOR.MEMLEKET ORTADA BEYLER.

Image
Ziyaretçi
20.11.2023 / 11:04

Temayül yoklaması hikaye hepsi belli olmuş milletin aklıyla oynuyorlar kendi görüşüm

Image
Ziyaretçi
20.11.2023 / 11:04

Temayül yoklaması hikaye hepsi belli olmuş milletin aklıyla oynuyorlar kendi görüşüm

Image
Ziyaretçi
19.11.2023 / 14:19

Adam gibi adam biri lazım.Gerçekten kimseden korkmayan sadece Allahtan korkan adam lazım.Bu memleket hırsızdan ve namussuzdan hak yiyenden hukuk bilmeyenden yoruldu artık.Cumhurbaşkanımızın güzel bir karar vereceğine inanıyoruz.

Image
Ziyaretçi
19.11.2023 / 07:57

İşin içinde ilim yayma varsa bunların hiç birine gerek yok savurda yapılanları gördük hepsi palavra

Yorum Yaz