Ertaş, AK Parti’den belediye başkan aday adayı oldu

31 Mart seçimleri için AK Parti’den aday adaylığı açıklayan Kızıltepe eski Belediye Başkanı Ali Ertaş, müracaatını Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin'e yaptı.
  • 21.11.2023 16:20
Ertaş, AK Parti’den belediye başkan aday adayı oldu

Haseneki Aşireti ileri gelenlerinden eski ANAP’lı Kızıltepe Belediye Başkanı Ali Ertaş, Kızıltepe Belediye Başkanlığı için başvuruda bulundu.

Memleketi olan Mardin’e ve özelikle Kızıltepe’ye hizmet etmeye kaldığı yerden devam etmek ve yarım bıraktığı hizmetleri ifa etmek için aday adayı olarak çalışmalarına start verdiğini aktaran Kızıltepe Eski Belediye Başkanı Ali Ertaş, liderliğini ve devlet adamlığını ilgiyle takip ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde Kızıltepe'ye hizmet ifa etmek istediğini söyledi.

Güneydoğu’da herkesin siyasetten kaçtığı ve aday olmaktan kaçındığı bir dönemde aşiret olarak cesaretli bir şekilde rahmetle andıkları Turgut Özal’ın siyasi çizgisinde saf aldıklarını ve o süreçte gerek milletvekilliği gerekse de belediye başkanı olarak seçilmeyi başardıklarını hatırlattı.

Kızıltepe Belediye eski başkanı Ali Ertaş şunları söyledi, “Devlet adamlığı ve cesaretli siyasetini büyük ilgiyle izlediğim Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, hizmet belediyeciliğini Kızıltepe'de gerçekleştirmek istiyorum. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana tüm siyasi gücümü bu partinin başarısı için sarf ettim. Bu partinin ülkemizdeki demokrasinin zenginleşmesi için yaptığı katkıları bilen biriyim.

Demokrasinin güçlenmesinin yanında ülkemizdeki sosyal gelişim ve hizmet kalitesinin her geçen gün arttığı bir dönemde memleketim olan Kızıltepe'de yarım kalan hizmet borcumu ifa etmek üzere hizmetin yegane adresi olan AK Parti'den belediye başkan aday adaylığı müracaatımı gerçekleştirdim.

Allah izim verir, partim de uygun görürse Kızıltepe'ye hizmet etmek ve yarım kalan hizmet borcuma kaldığım yerden devam etmek istiyorum.

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
23.11.2023 / 15:48

ÇOK HAKLISINIZ,dışardan akabalarını kızıltepeye yerleştirmiş,çok gerekli diye belediye binasını (ihaleden gelecek parayı düşünmeden) kızıltpepe halkını düşündüğü için yaptırmış, kızıltepeye beyazsu ihalesinde asla patlamaz dedikleri su borularını getirmiş(yine ihale parasını düşünmemiş), bütün yollara parke taşı döşemiş(ihale parasını düşünmeden), belediyeyi yol geçen hanı yapmış,belediyede silahlar patlatmış,biz başkanlığa hizmet etmeye gelmedik demiş bir başkan olarak paris yapmıştı ama gelin görün ki ondan sonra gelenler sonra gelenler mahvetti kızıltepeyi,ÇOK HAKLISINIZ. Bunlar benim bildiğim çalışmaları tabi,halkı düşünerek daha ne büyük çalışmalar yapmıştır kim bilir...

Image
Ziyaretçi
21.11.2023 / 17:37

Kızıltepe yi yeraltı ve yer üstünün bütün eksikliklerini gideren adeta Paris yapan böyle bulunmaz bir şahsiyeti tekrar başkan olarak görmek isteriz.Aslında büyük şehir yakışırdı ama Kızıltepe de olur.

Yorum Yaz