matesis
dedas

Mardin heyetinden Bakan Uraloğlu'na ziyaret

AK Parti Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç, Muhammed Adak ve İlçe Belediye Başkanları Ankara temasları sırasında Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu ziyaret etti.
  • 15.05.2024 17:04
Mardin heyetinden Bakan Uraloğlu'na ziyaret

Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç, Muhammed Adak, Savur Belediye Başkanı Engin Uğur Hamidi, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’yu ziyaret etti.

Bakan Uraloğlu'nun makamında gerçekleşen ziyarette, Mardin'de yapılması planlanan ve devam eden Kalkınma ve Çevre Yolu projeleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Mardin heyeti, Mardin'deki ulaşım altyapısının yetersizliğine dikkat çekerek, Mardin'in acil ihtiyaç duyduğu çevre yolu projesinin yatıtıma dönüştürülmesi, Mardin'i de kapsamına alan tarihi ipekyolunu yeniden canlandıracak olan Türkiye'yi Basra Körfezi'ndeki Faw Limanı'na bağlayacak olan kalkınma projesinin yansımaları, Mardin'deki Demiryolu hatlarının yeniden işlev hale getirilmesi ile birlikte Prof. Dr. Aziz Sancar Hava Limanı'na uçak sefer sayılarının arttırılmasına yönelik taleplerini dile getirdikleri öğrenildi.

Bakan Uraloğlu, Milletvekilleri ve İlçe Belediye Başkanlarını sırayla dinleyerek ilçelerdeki ulaşım sorunları ve çözümleri, devam eden projelerin hızlandırılması için gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Vekiller ve İlçe Belediye Başkanları Bakan Uraloğlu'na göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Mardin heyeti Ankara'daki temas ve ziyaretlerini sırasıyla Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan ile sürdürecek.

Heyet, Bakan Osman Aşkın Bak'a Mardin için projesi tamamlanıp, yatırım dönüştürülmesi beklenen Yeni Şehşr Stadı için ilk kazmanın ne zaman vurulacağını, şehrin ihtiyaç duyduğu spor ve semt sahalarıyla ilgili taleplerini dile getirecek.

 

 

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
16.05.2024 / 18:14

Değerli Vekillerim ve Başkanlarım; Aranızda bir Kızıltepe li olmadığını biliyorum. (Faruk Kılıç Kızıltepe li değil) ama lütfen bu sene BAL Ligine yükselen Kızıltepespor 47 takımının stadı var ama tribünleri yok. 3-4 sene önce yıktırılan ama bir türlü yapımı nasip olmayan tribünün biran önce yapılması için Spor Bakanımız dan ricada bulunun. Yoksa bu takım maçlarını 21 Kasım Stadında yapmak zorunda kalacak.

Image
Ziyaretçi
16.05.2024 / 09:16

beton zamanı değil tasarruf zamanıdır.

Image
Ziyaretçi
15.05.2024 / 17:56

Muhammed bey Allah yar ve yardımcın olsun, Temiz ailenin Salih evladı.

Yorum Yaz