matesis
dedas

'Milletin sınıfta bıraktığını biz baş tacı edemeyiz'

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mart seçim sonuçlarını partimiz ve davamız açısında hayra tebdil açısından ne varsa ele alacağız. Milletin sınıfta bıraktığını biz baş tacı edemeyiz. Yeni isimlerle yola devam edeceğiz" dedi.
  • 14.05.2024 19:42
'Milletin sınıfta bıraktığını biz baş tacı edemeyiz'

31 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti'nin sandıktan Türkiye'nin 2'nci partisi olarak çıkmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadrolarda "Değişim" sinyalini vermişti.

Bugün yapılan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı 31 Mart seçimlerinin ardından yapılan ilk il başkanları toplantısı oldu.

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, İl Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydın Sancar, İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Atlı'nın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Erdoğan: “Eksiğimiz, hatamız, millete karşı bir kusurumuz varsa mutlaka kendimizi düzeltmemiz gerekiyor. Sadece kampanya döneminde 52 ilimizi ziyaret ettim. Bu ziyaretlerimde şahit olduğum manzara; AK Parti'nin kendini adamış neferleri var. Bu kardeşlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Milletin sınıfta bıraktığını baş tacı edemeyiz. Kırarak dökerek dağıtarak değil, tam tersine birleştirerek kucaklayarak ilerleyeceğiz. Saflarımızı sıklaştıracağız, partimizi büyüteceğiz. Partimizin emektarlarına vefasızlık göstermeyeceğiz." İfadelerini kullandı.

"DEMOKRASİNİN KAZANDIĞI YERDE KAYBEDEN OLMAZ"

İl Başkanlarına hitap eden Erdoğan: “Burada öncelikle bir hususun altını çizerek ifade etmek istiyorum demokrasi asla sıfır toplamlı bir oyun değildir. Demokrasinin kazandığı yerde kaybeden olmaz. Galip 85 milyonun tamamıdır.

Gerek 14 Mayıs seçimleri, gerek 31 Mart seçimleri demokrasi düşmanları tarafından körüklenen algıyı yok etmiştir.

Vesayet odaklarının asla pes etmediğini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Sandık sonuçlarından dolayı milleti suçlama, kabahati millete atma gibi yollara tevessül etmedik.

Milletin iradesini öpüp başımızın üstüne koyduk. 31 Mart seçimlerinde milletimizin takdiriyle Türkiye haritası daha fazla renge boyandı. Birilerinin yaptığı gibi sahnelenen 'öndeyiz' müsamerelerine başvurmadık.

Bizim için önemli olan Türk demokrasisinin kazanmasıdır. Sandığın itibarına itibar katan her neticeyi Türkiye'nin demokrasi mücadelesinde aşılmış yeni bir eşik olarak görüyoruz.” Şeklinde konuştu.

"YUMUŞAMA İKLİMİNİN HÂKİM OLMASINI ÜMİT EDİYORUZ"

31 Mart sonrasında siyasetin havasının değiştiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yumuşama ikliminin geçici bir bahar değil, siyasetin hâkim karakteri olmasını ümit ediyoruz.

31 Mart seçim sonuçlarını da göz ardı etmiyoruz. Son MYK toplantımızda, geleneksel istişare kampımızı yakında toplama kararı aldık. Önce milletvekilleri, ardından belediye başkanlarıyla bir araya geleceğiz.

Sorunlarımıza milletimizle birlikte sonuç aradık. Millet bize bakınca kendini gördü. Gönlümüzün kapılarını millete hiçbir zaman kapatmadık.” Dedi.

"YOLUMUZA DAHA GÜÇLÜ DEVAM ETMEKTE KARARLIYIZ"

İstişare ve yenilenme sürecinin sonucunda, AK Parti olarak yola çok daha güçlü bir şekilde devam etmekte kararlı olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “AK Parti'nin alametifarikası kendini yenileme, geliştirme, yeni şartlara adapte etme kabiliyetine haiz olmasıdır. Kongre sürecini bunun en önemli vesilesi olarak görüyoruz.

Milletin sınıfta bıraktığını baş tacı edemeyiz. Kırarak dökerek dağıtarak değil, tam tersine birleştirerek kucaklayarak ilerleyeceğiz. Saflarımızı sıklaştıracağız, partimizi büyüteceğiz. Partimizin emektarlarına vefasızlık göstermeyeceğiz.

Biz üye sayısı itibarıyla Türkiye'nin en büyük ailesiyiz. Nasıl Türkiye'nin son 21 yılına mührümüzü bastıysak inşallah geleceğine de biz yön vereceğiz. Bizden güç devşirecek değil, bize güç katacak kişiler lazım. Milletimiz bizim daha çok çalışmamızı yeniden yola revan olmamızı bekliyor." İfadelerinde bulundu.

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
15.05.2024 / 15:43

ümrümde 2 kere oy verdım dilerim allahtan asla ve asla ve yıne asla akp ye oy vermem.

Image
Ziyaretçi
15.05.2024 / 15:33

Keşke milletvekillerini de değiştirme şansı olsa. Ne işe yarıyorlar ki zaten. Ancak halka hava basıp taziye gezmek. Başka bir icraat yok

Yorum Yaz