PTT, 182 Yaşında

Mektup, kargo, kart gönderirken sık sık kullandığımız kurumlardan birisi de PTT’dir. Türkiye’de her ilde ve ilçede şubesi bulunan PTT 182 kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
Özellikle de pandemi sürecinde geniş bir hizmet yelpazesi ile dikkatleri bir kez daha üzerine toplamayı başaran asırlık kurum PTT'nin hizmet alanındaki faaliyetleri ve genişliği bu yüzdendir ki kimi zamanlar esprilere de konuk oluyor.


Yapılan onca espriye rağmen PTT'de çalışan ve gerçekten de aldıkları maaşı son kuruşuna kadar helalleştiren özellikle de posta mektup ve kargo dağırıcılarının yanında gişe memurlarının görev azmi hizmet bilinci öyle sanıyorum ki, asırlık kurumlarına olan aidiyetlerinden kaynaklanıyor.

Bir dünya alanda, bir uzak diyarlara varana dek gücenmeyip, görev bilinci içerisinde ellerinde yüklendikleri kargolarla mekik dokuyan çalışanların emeklerinin önünde her daim saygıyla eğilmişimdir.
Bir çok kurumda boş gezenin boş kalfası tabirini güçlendirecek, günü akşam etmek için orada burada zaman doldurmaya çalışan kamu çalışanlarının aksine PTT'de böylesi adamlarla şahsen ben karşılaşmadım, ya da bana öyleleri denk gelmedi. Aksine ger gişe memurunun neredeyse üç kişinin işini yüklenircesine koşuşturmalarına şahit olmuşumdur. PTT AŞ'nin özellikle Mardin'deki şubelerinde olan personel eksikliği her zaman dikkatimizi çekmiş olsa da bu eksikliği vatandaşa hissettirmemek için cansiperane bir şekilde emek veren personele ne kadar teşekkür edersek azdır.

Türkiye’nin dört bir yanında yer alan iş yerleri ve 42 bini aşkın personeli ile müşterilerinin üst düzey memnuniyet duymasını sağlıyor. Günümüzde postadan kargoya, e-ticaretten filateliye, bankacılıktan lojistiğe birçok alanda faaliyetlerini sürdüren PTT AŞ, sahip olduğu iki asra yaklaşan tecrübesi ile geleceğe emin adımlarla ilerlediğine şahit olurken, geçmişten günümüze en uzak diyarlardan, en yakın alandaki müşteriye varana kadar hiç şikayet etmeden koşturan, mesai harcayan PTT emekçilerini bu vesileyle 182. kuruluş yıl dönümünün heyecanını bizlerde paylaşıyor daha nice asırlık yıllara hep aynı disiplin ve heyecanla diyoruz.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle