Ramazan Ayı Dolu Dolu Geçiyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kent genelinde verdiği iftar yemeklerinin yanı sıra ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı binlerce gıda paketleri ile gönüllere dokunmaya devam ediyor.

GÜNCEL

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başta olmak üzere Genel Sekreter Murat Süzen, Daire Başkanları ve belediye personelinin katılımlarıyla, kent genelinde kurulmaya devam eden gönül sofralarında vatandaş ve öğrencilerle bir araya gelerek iftar açıyor.

Bu kapsamda Dargeçit, Mazıdağı, Midyat, Ömerli, Yeşilli ile merkez Artuklu ilçesinde ise Yetimler Günü, Şehit Yakınları ve Gaziler, Büyükşehir Belediye Personeli, Artuklu Üniversitesi Öğrencileri, Kur’an Kursu Öğrencileri olmak üzere binlerce vatandaş ve öğrencinin katılımıyla iftar açıldı.

Ramazan Ayı boyunca, kent genelindeki tüm ilçelerde iftar programları düzenlenecek.

Her daim ihtiyaç sahibi, yaşlı ve bakıma muhtaç, engelli vatandaşların yanında olan Mardin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı başından bu yana tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine, içerisinde temel gıda maddesi başta olmak üzere bir ailenin ihtiyacını giderecek 13.500 gıda kolisini ulaştırdı. Ramazan Ayı boyunca gıda kolisi dağıtımı devam edecek.

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, teravih çıkışı camii önlerinde vatandaşların ağızlarını tatlandırma amacıyla tatlı ikramında bulunuyor.

Ramazan boyunca vatandaşların temiz ve güzel bir ortamda namazlarını eda etmeleri için başta tarihi camiler olmak üzere camii ve mescitler temizleniyor.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle