Sağlık Camiasının Acı günü

Mardin'de görev yapan bir sağlık çalışanı yaşadığı psikolojik sorunları nedeni ile canına kıydı.

VEFAT HABERLERİ

Ödeyemediği borçları dolayısıyla psikolojik sorunlar yaşadığı ileri süürlen Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde görevli olan 27 yaşındaki Hemşir Şiyar Özgür Temli, hayatına son verdi.

Kızıltepe’de eşi ve 4 aylık bebeği ile birlikte yaşayan Temli’nin durumunu fark eden eşiinin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri gitti. Sağlık ekipleri tarafından Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Temli, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Temli’nin cenazesi ailesi tarafından Kızıltepe’de defnedildi.

Temli’nin ödeyemediği borçları olduğu gerekçesiyle psikolojik sorunlar yaşadığı öne sürülürken cenazesi ailesi tarafından Mazıdağı ilçesinde  defnedildi.

 
Temli’nin Derik Devlet Hastanesi’nde 5 yıldır görev yaptığı ve geçici görevlendirme ile Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde görev yaptığı belirtildi.
 
SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN TAZİYE MESAJI
Genç hemşrin vefatı Mardin Sağlık camiasını yasa boğarken İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, bir taziye mesajı yayımladı.
Yavuz mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Derik Devlet Hastanesi’nde 5 yıldır Hemşire olarak çalışan değerli mesai arkadaşımız Özgür Temli vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet ailesine, yakınlarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı dilerim.”

YORUMLAR

  • çok yazık rabbim af etsin ailesine sabrı celil versin intihar çözüm değil

Yorum Ekle