Songur: Yeşilay, Binlerce bağımlıya umut kapısı oldu!

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Abdullah Songur ve yönetim kurulu üyeleri, Yeşilay'ın Mardin'de yürüttüğü faaliyetleri Mardin'de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerine anlattı.
  • 20.11.2023 09:14
Songur: Yeşilay, Binlerce bağımlıya umut kapısı oldu!

Yeşilay Mardin Şubesinde gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Yeşilay Mardin Şube Başkanı Abdullah Songur, Yeşilay olarak Mardin'de YEDAM'lar aracılığıyla binlerce insana umut kapısı olduklarını, Yeşilay Ailesi'nin gönülleriyle birlikte birçok başarılı projeye imza attıklarını söyledi.

Başkan Songur konuşmasının devamında, "Yeşilay Mardin Şube Başkanlığı olarak yapacağımız çalışmaların alt yapısını öncelikle kendi içerimizde bir yetiştirme ve farkındalık oluşturma çalışmaları için seminerler düzenleyerek Mardinimizin bağımlılıkla mücadele konusunda bilinçlendirme çalışmaları kararlı bir şekilde yürütüyoruz. Tabi bu konuda basınımızın desteğine ihtiyacımız olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Toplumsal ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurarak ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede Yeşilay kulüpleri oluşturarak eğitim kurumlarında Yeşilay'ın önemini vurgulayacak çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyor ve edeceğiz." dedi.

Başkan Songur, “Yeşilay'ımız Arge oluşturup bu sayede dergi, broşür ve bültenler yayınlamaya özen göstereceğiz. Başarılarımızın kısa vadeli olmaması için kamu kurum ve kuruluşlarından yardım alıp çalışmalarımızı sağlam temeller üzerinde oturmaya devam edeceğiz. Daha sonra Mardin'de bağımlı nüfus sayısını ve bağımlılığa karşı tavrı ortaya koymak için zaman zaman anket düzenleyerek bu mücadeleyi daha da ileri safhalara ulaştıracağız. Psikolog desteği de bu noktada bizim için çok önemli bir unsurdur. Genç Yeşilay ile akranların birbiriyle iletişimini güçlendirmeye çalışarak bizim için bir kişinin bile bağımlılıktan kurtulması büyük bir başarıdır ilkesiyle hareket ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Alkol uyuşturucu madde kumar teknoloji bağımlılıklarıyla mücadelede insanın yanında olarak bu bağımlılıklardan kurtulmalarını sağlamak aslı hedefleri olduğunu ifade eden Songur, “Yeşilay'ın asırlık birikimi ve mücadelesi hiç bir ayrım gözetmeksizin ulaşabildiğimiz kadar insana ulaşmayı amaç edinerek, bizleri bu yolda yalnız bırakmayan yönetim kurulu üyelerimize, gönüllerimize ve tüm paydaşlarımıza bizi destekleyen herkese yürüten teşekkür ediyorum." dedi.

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz