Sağlıkta ihmalkarlık olur mu?

             Aslında hiç yazı yazacağım yoktu lakin konu sağlık olunca; durumun ehemmiyetine binaen kısa bir yazı yazma gereği hissettim;  

Sahip olduğu nüfus potansiyeliyle 44 vilayetten daha büyük bir ilçe olan Kızıltepe Devlet Hastanesi'ndeki yönetimi ve idari boşluğu konu alan bir haberi kaleme almış ve yayınlamıştık. Onlarca uzman hekimlerin ve yüzlerce yardımcı sağlık personelinin bulunduğu hastanede üç aya aşkın süredir başhekimin kadrosunda görevlinin bulunmaması ve hastanedeki idari alanda yönetici olan müdürlüğün de vekâleten yürütüldüğünü yazmıştık.

Bunlar bile hastanenin ve sağlık personelinin görevlerini tam anlamıyla yapmaması için yeterli birer unsurdur.

İşte tam da bu noktada ve özellikle son zamanlarda artan, bilişim sistemindeki arızalar da ilgili kurumda tam da bir eziyetin yaşanmasına neden olmaktadır. Her gün ayrı bir hastanın ya da hasta yakınının yakarışıyla yatağımdan uyanmaktan ve bu konuları ilgili makamların dikkatine sunulmak üzere dile getirmekten sıkıldım doğrusu.

Bürokrasiye takılan devletin eski hantal ve hastalıklı işlemlerinde ısrar eden yöneticilerini suçlayacağım ama bu suçlama da havanda su dövmekten öteye gitmeyecek. Zira şu sıralar ilgili birimde asaleten görev yapan kimsenin bulunmaması nedeniyle bu görevi vekâleten yürütenlere de haksızlık etmek istemiyorum.

Beyler, hasta potansiyeli ile hasta sayısı yüksek bir hastanede internetten ve birimin bilişim bağlantısını sağlayan sistemdeki servis sağlayıcısı olan Server arızalarında kaynaklı hastalara bakan doktorlar sisteme giremiyor, sisteme giren doktor hastanın tetkik sonuçlarını görüp, ona göre ilaç yazacak süreyi bulmadan sistem yeniden gidiyor ise buna bende duyarsızlık, ihmalkârlık der geçerim.

Gökyüzüne kendi uydusunu fırlatan, kendi otomobilini ve kendi uçağını yapma girişiminde olan bir ülkenin, 50 metre mesafedeki bir işyerindeki netle alakalı sıkıntısı yokken, hastane gibi önemli bir kurumda bu bağlantının bulunmaması ihmalkârlıktır.

Üzerine alacakların dikkatine sunuyorum.

                Saygılarımla… 

YORUMLAR

  • Kadircim yorumları yayınlayın tarafsınız savcılığa Adam kayırma hakkında suç duyurusu da bulunacam şu anda belgeli halde bekliyorum

    Sigortasız çalıştırılan kapıcılar ile ilgili duyarlı yazı ve haberler istiyorum!

    siyasi iradeyle geldikleri için oluyor bunlar oldu olası bu gelen siyasiler birini atıyur sonrası rant rant ihaleler ve kadrolar

    KADİR BEY AZ YAZMIŞSIN BU 4 YILDIR HASTANE DÜZENE GİREMEDİ

Yorum Ekle