Şanlıurfa ve Mersin’de dolandırıcılık operasyonu: 4 tutuklama

Mersin ve Şanlıurfa'da "Nitelikli Dolandırıcılık Resmî Belgede Sahtecilik ve Oto Hırsızlığı" suçlarından yürütülmekte olan projeli dosya kapsamında şüpheli 4 şahıs tutuklandı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerimizce Nitelikli Dolandırıcılık Resmî Belgede Sahtecilik (Change Araç Alıp Satma) ve Oto Hırsızlığı suçlarından yürütülmekte olan projeli dosya kapsamında; Mersin ilinde bir şahıs ve Şanlıurfa ilinde 5 şahıs olmak üzere toplam 6 şahsın yakalanmasına yönelik 20 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda şahısların tamamı yakalanmış ve gözaltına alınmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında, "Operasyon kapsamında 5 adet change araç yakalanmış, 2 aracın çalıntı olduğu tespit edilmiş,  2 adet hacizli yakalamalı aracın da şüpheliler tarafından parçalandığı ve parçalarının satıldığı tespit edilmiştir. Adli mercilere çıkarılan şahıslardan 2'si adli kontrol şartıyla  serbest bırakılmış, 4 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

İLKHA

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle