Savcılıktan soruşturmayla ilgili açıklama

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, Artuklu^ya bağlı kırsal Yeniköy Mahallesi mevkiinde bulundukları cipte uğradıkları silahlı saldırı sonucunda Hındreen Abdullah Salih (39), Waheda Haedar Jasim (63), Abdullah Saleh Mustafa (69), Chiman Shaheen Khalid (75) ve Ahmed Jalaladeen İbrahim (45) yaşamını yitiren 5 Duhoklu vefatıyla ilgili soruşturmanın titizlikle devam ettiği kaydedildi.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR

Kalleşçe ilenen saldırıyle ilgili tepkiler devam ederken, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca devam eden soruşturmaya yönelik yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"18.01.2023 tarihinde Nusaybin Kızıltepe D-400 karayolu üzerinde yabancı uyruklu beş kişinin öldürülmesi olayı ile ilgili bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan iddialar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma işlemlerine başlanılmıştır. Soruşturma kapsamında F.A ve A.K nitelikli yağma ve bir suçu gizlemek, ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten adam öldürme suçlarından, şüpheli M.Y. bu suçlara yardım etmekten, Suça Sürüklenen Çocuk Ç.B suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçundan 23/01/2023 tarihinde sevk edildikleri Mardin Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmışlardır. Olayla ilgili olarak soruşturma işlemlerine titizlikle ve tüm yönleriyle devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

4 ZANLI HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI VERİLDİ:

Sabah saatlerinde üzerindeki çelik yeleklerle Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan geniş güvenlik önlemleri arasında Adliye'nin arka kapısından Mardin Cumhuriyet Savcılığı'nın karşısına çıkarılan zanlılar, buradaki işlemleri ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden F.A, A.K. ve M.Y. "gece vakti yağma, bir suçu gizlemek, başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme ve birden fazla kişi tarafından silahla yağma ile bir bayan zanlının da aralarında bulunduğu "suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme" suçundan tutuklandı, M.Ş. ise adli kontrol hükümlerince serbest bırakıldı.


Tutuklanan zanlılar, Mardin E Tipi Kapalı Cezaevine konuldular.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle