Sedat Peker Erdoğan'la neden 'helalleşmek' istiyor? 9. Bölümde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili iddialar mı var?

Sedat Peker'in Ak Parti içerisinde bazı siyasetçileri hedef aldığı video serisinin 9. bölümüyle ilgili yeni bilgiler paylaştı. Peker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la 'helalleşeceğini' ifade ediyor. Peki Sedat Peker neyi kastediyor?

GÜNCEL

Sedat Peker 9. bölümle ilgili yeni bir 'tweet' paylaşarak "Bazı maaşı namusu kadar olan gazeteciler benim bu pazar Tayyip abiyle helalleşmek için çekeceğim videoyu 14 Haziran’da Sayın Joe Biden ile yapacağı görüşmede Tayyip abinin elini zayıflatmak için çekeceğimin propagandasını yapmaktalar. Yani bana ajan diyorlar Tayyip abiyle helalleşme videosunu 14 Haziran sonrasına bırakıyorum ama söz namus çekeceğim. Bu pazar para alan milletvekilini, pammıköreni ve süslü sülümanı kibrit kutusuna sokacağım.  Kırk yaşından genç kardeşlerim bu hafta çok eğleneceğiz hem de çok." ifadelerini kullandı.

Sedat Peker'in çektiği videolarda şimdiye kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik herhangi bir iddiası söz konusu değil. Ancak AK Parti içerisinde Süleyman Soylu, Binali Yıldırım gibi isimleri hedef alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bunlardan haberdar olup olmadığını bilmediğini ifade etmişti.

Erdoğan, Peker'in iddiaları sonrası uzun bir süre bekledikten sonra Süleyman Soylu'ya sahip çıkan açıklamalarda bulunmuştu. Peker'in iddialarını ise isim vermeden Türkiye'ye çekilen bir operasyon olarak lanse etmişti.

Sedat Peker neden Erdoğan ile 'Helalleşmek' istiyor?

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Haziran 2021 tarihinde Joe Biden ile görüşme yapacağını açıklamış, bazı gazeteciler ise Sedat Peker'in 9. bölüm videosunda Erdoğan'ın bu görüşme öncesinde elini zayıflatmak istediğini ifade etmişti. Ancak Peker, 2 Haziran 2021 tarihinde attığı tweetle böyle bir amacının olmadığını, Erdoğan'ın Joe Biden ile görüşmesi sebebiyle 9. bölüm videosunu 14 Haziran sonrasında yayınlayacağını ifade etti.

Sedat Peker'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik herhangi bir suçlamada bulunmayacağı, aksine onun hakkında olumlu sözler söyleyerek helalleşeceği ifade ediliyor.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle