Sergen Yalçın kazandığı şampiyonlukla tarihe geçti! Beşiktaş'ta bir ilke imza attı...

Beşiktaş deplasmanda Göztepe'yi 2-1 mağlup ederek 16. şampiyonluğa ulaştı. Bu şampiyonlukla Sergen Yalçın da tarihe geçti. Sergen Yalçın Süper Lig tarihinin en zorlu sezonlarından birinde teknik direktör olarak şampiyonluk yaşadı ve adını tarihe yazdırdı.

SPOR
PAYLAŞ:

Tam adıyla Ali Rıza Sergen Yalçın, teknik direktörlük kariyerinde ilk defa şampiyonluk sevinci yaşadı ve kariyerine bir kupa kazandırdı. Beşiktaş'ı ise 4 sezonun ardından şampiyonluğa ulaştırdı. Bu şampiyonlukla Sergen Yalçın, Beşiktaş'ta hem futbolcu hem de teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan ilk isim oldu.

48 yaşındaki teknik adam Beşiktaş tarihin en önemli oyuncularından biri olarak kabul ediliyor. Genelde iyi futbolcuların iyi teknik direktör olamayacağı şeklindeki değerlendirmelerde Sergen Yalçın artık bir istisna olarak görünüyor. Zira Yalçın, Beşiktaş'taki futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerinde şampiyonluk sevinci yaşayarak tarihe geçti.

Sergen Yalçın Beşiktaş'ı çalıştırmadan önce sırasıyla Gaziantepspor, Sivasspor, Kayserispor, Eskişehirspor, Konyaspor, Alanyaspor ve Yeni Malatyaspor'da görev almıştı. Sergen Yalçın en başarılı dönemini Alanyaspor ile yaşadı. Ocak 2020'de rekor katılımla düzenlenen imza töreninde Sergen Yalçın Beşiktaş'la 1,5 yıllık anlaşma imzalamıştı.

Sergen Yalçın daha önce 2002-2003 sezonunda, Beşiktaş'ın 100. yılında siyah beyazlı ekiple şampiyonluk yaşamıştı. Yalçın, Beşiktaş'taki futbolculuk kariyerinde en başarılı dönemini 2002-2006 yılları arasında geçirdi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle