Serhat Kılıç kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Serhat Kılıç eşi kim? Oynadığı diziler

Oyuncu Serhat Kılıç hayatı merak ediliyor. Peki Serhat Kılıç kimdir? Serhat Kılıç kaç yaşında? Serhat Kılıç aslen nereli? İşte Serhat Kılıç hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

8 Temmuz 1975 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelen Serhat Kılıç, Kökeni Malatya’ya dayanmaktadır.  

Yüksek öğretim eğitimini Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini burslu olarak tamamlayan Serhat Kılıç, okulundan yüksek şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur.  

Sonrasında eğitimine devam etme kararı almış ve Hacettepe Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde Reji üzerine yüksek lisans yapmıştır. Ayrıca bu süreçte Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde de öğretim görevlisi olarak ders vermeye başlamıştır.

1998 yılında Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak sahne almaya başlayan Serhat Kılıç, 2007 yılına kadar Devlet Tiyatrosu kadrosunda yer almıştır. Fakat 2008 yılında görevinden istifa etmiş ve İstanbul’a yerleşmiştir.  

İstanbul’da DOT ekibinde ‘Böcek’ isimli oyunla sahne almaya başlayan oyuncu, profesyonel anlamda ilk dizi oyunculuğu deneyimini 2000 yılında ‘Bizim Evin Halleri’ adlı dizi ile yaşadı.

Sonrasında Seksenler, Benim Annem Bir Melek, Yol Arkadaşım, Saksıdaki Ağaç, Hatırla Sevgili, Çember, Seksenler, Ezel, Öğretmen, Söz gibi pek çok yapımda da yer almıştır.

Usta oyuncu şimdilerde ise ATV ekranlarında yayınlanmakta olan 'Maraşlı' adlı dizide Necati Türel karakterine hayat veriyor.

Yengeç burcu olan Serhat Kılıç, 1.78 boyunda ve70 kilogramağırlığındadır. 

Rol aldığı film ve diziler:

2021 – Maraşlı (Necati Türel) (TV Dizisi)

2020 – Öğretmen (Taner Yıldız) (TV Dizisi)

2017 – Çember: Acı İntikam (Adem) (TV Filmi)

2013 – Kış Uykusu (İmam Hamdi) (Sinema Filmi)

2010 – 2011 – Ezel (Kenanın Abisi )(TV Dizisi)

2010 – Veda (Salih Bozok) (Sinema Filmi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle