Setri Aşk Mardin Öncülüğünde Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirildi

Mardin'in en büyük gelinlik firmalarından olan Setri Aşk Mardin öncülüğünde Kızıltepe’de esnaflar arasında Fidan Dikme meydan okuması yapıldı. Kızıltepe Belediyesinin de desteklediği meydan okumaya katılan ilçedeki 37 esnaf bin fidan dikti.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde faaliyet kentin en büyük gelinlik firmalarından olan Setri Aşk Mardin, ilçedeki esnaflara yönelik fidan dikimi için meydan okudu.

İlçe esnaflarının da desteklediği meydan okumaya bin adet fidan bağışlandı.

Kızıltepe Belediye Başkan Vekili ve Kaymakam Hüseyin Çam, esnafların fidan dikimi meydan okumasına destek verdi.

Belediye tarafından tahsis edilen alanda bağışlanan fidanlar dikildi.

Bazı esnaflar, çocukları ile birlikte fidan dikti.

Setri Aşk Mardin Sahibi Meral Kahraman, Daha yeşil bir Kızıltepe için böyle bir uygulamayı başlattıklarını söyledi.

Kendilerine destek veren bütün esnaflara teşekkür ededen Kahraman, konuşmasına şu ifadeleri kullandı:

"Ben gelinlikçiyim. Aslında normalde bizim işimiz gelinleri güzelleştirmek. Ama biz istedik ki sadece gelinleri değil de biraz da memleketimizi de güzelleştirelim. bunun için böyle bir proje içerisine girdik. Esnaflar arasında biz bütün esnaflar olarak meydan okuduk ve bağış yapmalarını istedik. biraz daha yeşil bir Kızıltepe için yaptık. Sağ olsun esnaflarımız da bize destek çıktı. Onlara da çok teşekkür ediyorum."

Kızıltepe Belediye Başkan vekili ve Kaymakam Hüseyin Çam, başta Setri Aşk Mardin ve emeği geçen bütün esnaflara teşekkür etti.

Kaymakam Çam, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bu mübarek ramazan gününde güzel bir işle buradayız. Kızıltepe'deki esnaf arkadaşlarımız Kızıltepe'nin çok daha yaşalınabilir, çok daha yeşil bir kent olması adına ne yapabiliriz diye bizleri ziyaretlerinde onlar ile bazı görüşmeler gerçekleştirdik. Özellikle dedik ki alanı Kızıltepe Belediyesi olarak biz belirleyelim, sizler de fidanları temin edin ve ortaklaşa 'Alan Kızıltepe Belediyesinden, Fidan Kızıltepelilerden' diyerek bu sloganla yeni yeşil alanlar oluşturalım istedik. bugünde bunun ilk ağaç dikim törenini gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık Bin tane ağacı toprakla buluşturuyoruz. Özellikle ağaç dikerken de üzerinde durduğumuz hususumuz şu, çevreye güzel kokular verebilen, meyveleri olan, yani herkesin baktığında zevk alabileceği bir ortam oluşmasını istediğimizden dolayı Narenciye ağaçları tercih ettiler arkadaşlarımız. Bin tane ağacımızı toprakla  buluşturacağız."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle