Şeyh Veysi Özkan, vefat etti

Şeyhan aşireti Seyyidlerinden Kızıltepe'de yerleşik olan Özkan Ailesinin büyüğü, kanaat önderi Şeyh Veysi Özkan, uzun süreden beri tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

MARDİN
PAYLAŞ:

Şeyhan aşireti Seyyidlerinden Kızıltepe'nin Yeşilköy Mahallesi'nde ikamet eden Şeyh Muhammedê Mala Bubê Yeşilköy ( Hanika Şeyh Ali) mahallesi'nde ikamet eden Kanaat önderi Şeyh Musa Özkan, (88) Ankara’da uzun süreden beri tedavi gördüğü hastanede hakkın rahmetine kavuştu. 

Bölgede yaşanan kan davaları ve husumetlerin sona ermesindeki girişimleri ile tanınan bölgenin sevilen simalarından olan kanaat önderi merhum Şeyh Veysi Özkan'ın kronik astım ve koğa rahatsızlığı nedeniyle Ankara'da tedavi görüyordu. Son günlerde durumu iyice kötüleşen ve yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Özkan, bu sabah son nefesini vererek ebediyete irtihal etti.

Şeyh İsmail Özkan’ın abisi Türk-İş Sendikası Mardin il temsilcisi Cemal Özkan’ın amcası ve kayınbabası, köy muhtarı Abdulkadir Özkan, Ak parti ilçe yönetiminde görev yapan Metin Özkan ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışan Bahattin Özkan’ın babaları merhum Şeyh Veysi Özkan'ın cenazesi yarın 12:00 THY'nin tarifeli seferiyle Ankara'dan Mardin Havalimanına getirilip, ikamet ettiği Yeşilköy (Hanika Şeyh Ali) köyü'nde defnedileceği öğrenildi.

Mardin Life Ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, geride kalan ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Bir 1 kişi ve yazı görseli olabilir

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle