Şeytan Evliyaları - Eren Erdem Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Şeytan Evliyaları kimin eseri? Şeytan Evliyaları kitabının yazarı kimdir? Şeytan Evliyaları konusu ve anafikri nedir? Şeytan Evliyaları kitabı ne anlatıyor? Şeytan Evliyaları PDF indirme linki var mı? Şeytan Evliyaları kitabının yazarı Eren Erdem kimdir? İşte Şeytan Evliyaları kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Eren Erdem

Yayın Evi: Ulak Yayınları

İSBN: 9786059093811

Sayfa Sayısı: 310

Şeytan Evliyaları Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bu kitabı okurken, din adına bildiğiniz her şeyi unutun. Kuran'daki Gerçek İslam ışığında; dinin bütün gerçekleri, tüm çıplaklığı ile sunuldu. Bugüne kadar sizden gizlenen, anlatılmayan, saklanan gerçekleri bu kitapta okuyacaksınız. Ve büyük oyunun farkına bir kez daha varacaksınız…

Mücahitlikten Müteahitliğe transfer olan Şeytan Evliyalarına güçlü bir meydan okuma…

İşte Kitaptan Bazı Notlar;

Adem ilk insan değildir!

Kuran'a göre Şeytan/Halk Düşmanı kimdir?

Dinsel Uydurmalar ve Hurafeler

Hz.Yusuf Rüya görmemiş ve tabir etmemiştir.

Halife Osman'ın Cenaze namazı kılınmamıştır?

Peygamber kimseyi cennetle müjdelememiştir.

Peygamber'in Veda Haccı 'uydurmadır.'

Kuran'daki Gerçek Namaz.

Cennet bir yeryüzü idealidir.

Bedir Savaşındaki 'müşrikler', savaş esnasında Allah'a şöyle dua etmiştir; Ya Rabbi bu mal mülk düşmanlarına karşı bize yardım et.

Hz. İsa ölü birini diriltmemiştir.

Hz.Musa denizi ikiye ayırmamıştır.

Liberal-Molla İttifakı!

Amerikancı Said Nursi 'Müslüman mıdır?'

CİA'cı Fuller'in kefil olduğu Fethullah Gülen Devrim Ayetleri!

….ve dahası....

Şeytan Evliyaları Alıntıları - Sözleri

  Şeytan Evliyaları İncelemesi - Şahsi Yorumlar

  Eren Erdem, başka bilginlerin görüşlerini cilalayıp satarak milletvekili olmuş biri. Kitaplarında teorik eksiklikleri, çelişkileri sık sık ortaya çıkıyor. Bu kitabın bir bölümünde yaptığı sosyalizm üzerine yorumları, tamamen kulaktan dolma ve eksiktir. Zaten bu kitabı yazdığı süreçlerde kendisini anarşist olarak tanımlayan, devlet yapısına karşı çıkan Eren Erdem, bugün devletin parasını yiyen 550 kişiden biri olmuştur. Maalesef ki, onu halkımız yaratmıştır. (Özgür Gülsoy)

  Şeytan Evliyaları PDF indirme linki var mı?

  Eren Erdem - Şeytan Evliyaları kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Şeytan Evliyaları PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

  Kitabın Yazarı Eren Erdem Kimdir?

  Eren Erdem İstanbul Fatih doğdu

  ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite hayatına başladı. Üniversiteyi yarıda bırakmak zorunda kalan erdem, 2000’li yılların başında Türkiye’de tartışılmaya başlayan “Kur’an odaklı İslam” düşüncesinin toplumsal tartışmalara dahil olması adına çalışmalar yaptı. Kurduğu “internet forum” siteleri üzerinden, “Kur’an ve Akıl Sempozyumu” gibi çalışmalar yaptı.

  2008 yılında yaptığı araştırmaları kitaplaştırdı. İran’ın ve ekseriyetle 3. dünyanın ezilenlerinin önemli bir simgesine dönüşen Dr. Ali Şeriati’nin ilk olarak dile getirdiği “Abdestli Kapitalizm” kavramını kitaplaştırdı. Ve toplam 7 kitap yazdı.

  Eren Erdem, kitap çalışmalarını sürdürmek ile birlikte, çok sayıda konferansa katıldı, birçok televizyon kanalında programlara katıldı, çok sayıda söyleşi yaptımıştır.

  erdem Ulusal Kanal'da Ezber Bozanlar adlı programında da yer aldı.

  Devrimci İslam düşüncesini teorik zeminde Türkiye toplumuna izah çalışmaları yürüten Erdem, 2012 yılında kurulmasına ön ayak olduğu ve Devrimci İslam’ın büyük şiarı Ebuzer Gıffari’nin son sürgün yerinin de adı olan Rebeze Kültür Evi’nde Cumartesi sohbetleri adı altında, Kur’an’ın zamana sözü, tarihsel perspektif, tarih felsefesi üzerine söyleşiler yapmaktadır.

  Eren Erdem'in başlıca kitapları aşağıdadır;

  - Gayya Karanlığından Kur’an Aydınlığına

  - Abdestli Kapitalizm

  - Nurjuvazi (Toplatılması istemiyle dava açıldı)

  - İslam ve Kapitalizm

  - Selman-ı Pak

  - Şeytan Evliyaları

  - Riya Tabirleri

  - Devrimci Peygamber (Çok Yakında Çıkacak!)

  Eren Erdem Kitapları - Eserleri

  • Devrim Ayetleri
  • Devrimci Peygamber
  • Abdestli Kapitalizm
  • Nurjuvazi
  • Selman-ı Pak
  • İç
  • Şeytan Evliyaları
  • Edebiyatçıların Kaleminden Atatürk
  • İktidarın Yolu
  • Diktatör Devirme Sanatı
  • Adalet Manifestosu
  • Gayya Kuyusu
  • Riya Tabirleri
  • Devrimci Peygamber

  Eren Erdem Alıntıları - Sözleri

  • Özgür olmak ile özgürlüğe tapınmak aynı şey değildir. (İç)
  • Dikkat edelim, Kur'an'da bütün surelerinin başında "Besmele" vardır. Bir tek Tevbe Suresi'nin başında Besmele yoktur. Hatta bir çok insan bu durumdan ötürü "spekülasyonlar" kopartır durur. Bunun nedeni çok açıktır. Kur'an'ın 113 suresi hoşgörü, bir suresi de "horgörü" içerir. Yani yaptırımsal, sert bir dille eleştirilerin odaklandığı, hatta savaş çığlıklarının yükseldiği, onlara karşı merhametsizleşme alametlerinin ayyuka çıktığı bir suredir. Dolayısıyla "Besmele" yoktur. (Devrim Ayetleri)
  • ... "İkra/oku" emri, insanın kendisini okuması manasına gelir. (Devrim Ayetleri)
  • Tarih boyunca işgal ve sömürüye geçit vermeyen büyük halk yığınlarını bir arada tutan kültürel kodlar, genetik ruh ve toplumsal akıl; bireycilik adlı zehirle zehirlenerek, kültürel dinamiklerin tasfiyesi adına, sanayi devriminin ürettiği aygıtlar vasıtasıyla yeni dünya düzeni kurulmuştur. (Devrimci Peygamber)
  • Ölen her saatten yakın ve uzak atilerde muzafferen yaşayacak birkaç fikir yaratıyor. (Edebiyatçıların Kaleminden Atatürk)
  • “Aydınlanma adına ortaya konulan referanslar, skolastik düşünceye karşı hümanizmin saflarında yer alır gibi görünse de, hümanizmin tanımlanış biçimi,bireyselciliğin ve egoizmin gelişmesi dışında pozitif tek bir nitelik dahi katmamıştı hayata...” (Devrimci Peygamber)
  • Çünkü; yarattığımız toplum, ve medeniyet algısı; toprak ile aramıza ciddi mesafeler sokmuştur... Ki toprağa yabancılaşmak demek, kişinin öncelikle kendisine, akabinde kendi eliyle yarattığı topluma yabancılaşması demektir... (Nurjuvazi)
  • Vatan dediğimiz bir tek anadan doğmuş 15 milyon halkın en fedakar aşığı şüphe yok ki O’dur. (Edebiyatçıların Kaleminden Atatürk)
  • İdeoloji bir "ideali" benimsetir. Ve dünü, bugünü tanımlayarak yarınları tasarlar. Bilimsel olarak, "herkesin bir ideolojisi vardır." (İktidarın Yolu)
  • "Unutmak o kadar kolay mı sandın?" (Riya Tabirleri)
  • “Havarilerini yaratamayan İsa’nın yeri tımarhanedir.” | Cemil Meriç (Devrimci Peygamber)
  • Allah peygamberi, tüm insanlığa gönderildiğine göre, tüm insanlık ümmettir. (Devrim Ayetleri)
  • Düşünün, PKK ile HDP arasında bir yakınlık olduğu öteden beri ifade edilir. Diyelim ki böyle; HDP’nin %13 civarında oy alıp 80 milletvekiliyle TBMM’ye girdiği bir ortamda, hele hele seçime giderken PKK’nın terörü tırmandırması hangi makul mantıkla açıklanabilir? (Diktatör Devirme Sanatı)
  • İbrahim atamız, 3 büyük dinin atası değil, müslümanların atasıdır. Üç büyük din olarak ifade edilen ehli kitabın küfre sapmışları olarak göze çarpan Allah'ın kabul etmediği Yahudilik ve Hristiyanlığı kabul edilir kılmak dindarlık adına putperestliğin ta kendisidir. (Abdestli Kapitalizm)
  • Her karşı çıkış bir “vatan hainliği” olacaktır. Bu uğurda bilim insanları, akademisyenler, cezaevlerine doldurulacaktır. (İktidarın Yolu)
  • "Aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk... Evet ölmeli! Ölmeden evvel ölmeli. Aşk için..." (Selman-ı Pak)
  • İlelebet yaşamak iste ki ilelebet yaşayasın! diyor ve bizi küçük değil büyük yaşatmak istiyor. (Edebiyatçıların Kaleminden Atatürk)
  • Size ilginç bir şey daha söyleyeceğim. Sadece Türkiye’de olan bir dolandırıcılık sektörü var, bilirsiniz. Hırsız vatandaşı arıyor ve şöyle diyor: “Ben polisim/savcıyım, FETÖ/PKK/DHKP-C/IŞİD ile irtibatınız saptandı. Karakola gelir misiniz?” Vatandaş yanıtlıyor: “Nasıl olur?” Hırsız devam ediyor: “Aslında bu işi kapatabiliriz, şu kadar para verirseniz örteriz.” Peki vatandaş ne yapıyor? “Bu ülkede hukuk var canım, ne iltisakı, nasılsa aklanırım” diyerek telefonu hırsızın suratına mı kapatıyor? Yoksa, hırsızın istediği parayı verip dolandırılıyor mu? ... Çünkü bu ülkenin mahkemelerinde hukuk ve adalet olmadığını biliyor. Dünya’da böyle bir dolandırıcılık şekli yok! Sadece Türkiye’de var. ... Düşünün hırsızlar; hakim, savcı, polis kılığında dolandırıcılık yapıyor. İşte durum budur. (Adalet Manifestosu)
  • Mal yığan, vermeyenler karşısında tavizsiz biçimde, mustazaf(ezilen) direnişin safındaydı. Hatta kendisine teklif edilen büyük serveti de bu yaklaşım dahilinde reddetmişti. "Bir elime Güneş'i Bir elime Ay'ı verseniz, davamdan dönmem!" (Devrim Ayetleri)
  • Yalnız peşinen ifade edeyim. (Adalet Manifestosu)

  YORUMLAR

  YORUM YAZ!

  Yorum Ekle