Siirt Belediyesinden Atık Pil Toplama Kampanyası

İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla Siirt Belediyesi tarafından atık pilleri toplama kampanyası başlatıldı. Peki atık pil nedir? Zararları nelerdir? Nasıl güvenle toplanır?

YAŞAM
PAYLAŞ:

Düzenlenen kampanyanın amacının atık pillerin düzenli toplayarak çevreye zarar vermemesi, okullarda çevre bilincini aşılamak ve ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak olduğu belirtildi.

Siirt halkının çevre dostu olduğunu ve kampanyaya destek vereceğini belirten Vali ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, Şunları söyledi:

“Bu kampanya ile amacımız, atık pilleri kaynağında ayrı toplayarak, çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmektir. Bu şekilde çocuklarımıza çevre bilincini aşılayarak geleceğin büyüklerini ufak yaşta bilinçlendirmek ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmaktır. Atık pil toplama kampanyamız sonuçlandığında belediyemizden bize iletilen veriler ışığında sonuçlar açıklanmaya başlayacaktır.”

Kampanya kapsamında bir kilogram atık pil toplayan vatandaşlara bir adet bez torba hediye edileceği ifade edildi.

ATIK PİL NEDİR?

Kullanım ömrünü tamamlamış veya uğramış olduğu fiziksel hasar sonucu kullanılamayacak duruma gelmiş olan pillere atık pil denir. Atık hale gelmiş pillerin onarılarak tekrar kullanımı mümkün değildir.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle