Siirt Umut Kervanı Derneği 200 aileye kurban eti dağıttı

Kurban Bayramı münasebetiyle Türkiye'nin birçok yerinde vekâleten kurban kesimi ve dağıtımı yapan Umut Kervanı, Siirt'te yüzlerce aileye kurban eti ulaştırdı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Siirt'te muhtaçlara yaptığı yardım faaliyetleriyle büyük takdir toplayan Umut Kervanı, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da yüzlerce ailenin yüzünü güldürerek bayram sevinçlerini ikiye katladı.

Teşrik tekbirleriyle bir kesimhanede vekâleten kesilen kurbanlıkların etleri, önceden tespit edilen Siirt merkez ve ilçelerindeki yetim, fakir ve muhtaç 200 aileye ulaştırıldı.

Kurban faaliyetleri hakkında konuşan Siirt Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Hamza Alpağut, hayırseverlerin vekâleten verdikleri kurban etlerini yetim, fakir ve muhtaç ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

Alpağut, "Siirt Umut Kervanı Derneği olarak her yıl yaptığımız gibi bu yıl da kurbanları vekaleten aldık. Kurbanlarını bağışlayan kardeşlerimizin kurbanlarını temiz ve hijyenik bir ortamda kestik. Kestiğimiz kurbanları üye ve gönüllülerimizle beraber 200 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye dağıttık. Rabbim kurban kesen hayırsever kardeşlerimizden razı olsun ve kabul etsin inşallah." dedi.

İLKHA

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle