Simon Reynolds kimdir? Simon Reynolds kitapları ve sözleri

Müzik Eleştirmeni / Yazar Simon Reynolds hayatı araştırılıyor. Peki Simon Reynolds kimdir? Simon Reynolds aslen nerelidir? Simon Reynolds ne zaman, nerede doğdu? Simon Reynolds hayatta mı? İşte Simon Reynolds hayatı...

BİYOGRAFİ
Müzik Eleştirmeni / Yazar Simon Reynolds edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Simon Reynolds hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Simon Reynolds hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Simon Reynolds hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 19 Haziran 1963

Doğum Yeri: Londra / İngiltere

Simon Reynolds kimdir?

Simon Reynolds, profesyonel kariyerine 1980'lerin ortalarında Melody Maker'ın kadrosunda başlayan ve o zamandan beri müzik ve popüler kültür üzerine bir dizi tam uzunlukta kitap yayınlayan ve serbest çalışan bir İngiliz müzik gazetecisi ve yazarıdır.

Simon Reynolds Kitapları - Eserleri

  • Seks İsyanları

Simon Reynolds Alıntıları - Sözleri

  • ...asi, soyut bir kadınsılığa (yuvadan uzak bir yuvaya) tapınırken aynı anda gerçek hayattaki kadınları hor görüp onlardan korkar. Asi, etrafındaki canlı kanlı kadınlardan uzak durup onları suiistimal ederken rahme ve idealleştirilmiş bir anaya-sevgiliye özlem duyabilir. (Seks İsyanları)
  • Sex Pistols'ın kürtaj karşıtı "Bodies" tiradı (Seks İsyanları)
  • Bence kadınlar birer harika!” (Seks İsyanları)
  • Erkekçe tavırlardan en uzak, eve en bağlı asi-karşıtı Morrissey bile kutsal evlilik kurumuna saldırılar düzenlemiştir. Smiths'in "William İt Was Really Nothing" i dost bir erkeğe, hatta çok muhtemeldir ki, " hiçbir şeyi umursamayan" dolgun bir kızla yapacağı kepaze bir evlilik uğruna güçlü duygularla dolu hayatlarını terk etmenin eşiğinde olan ve Morrissey'in aşkına karşılık vermeyen bir dostuna seslenir. William rahat bir hayat, maddiyatçılık ve zahmetsiz hazır bekleyen seks gibi konvansiyonel ödüller uğruna onların manevi, yüce gönüllü ilişkisine ihanet etmektedir. (Seks İsyanları)
  • Seks İsyanları rock dünyasındaki kadın düşmanlığının bir eleş­tirisi olarak başladı, süreç içinde adım adım rock muhayyilesinde­ki dişilik imgeleri hakkında bir araştırmaya dönüştü ve en sonun­da elinizdeki biçime büründü (Seks İsyanları)
  • “Yaşadığımız günler boyunca özlemini çekip durduğumuz, bize iç çektiren ve inleten, her türlü tatlı iç kabarmaları yaşatan tek şey yitik bir mutluluğun, muhtemelen rahimde yaşantıianmış ve ancak (bunu itiraf etmekten nefret etsek de) ölümle birlikte tekrar yaşantılanabilecek bir mutluluğun anısıdır. (Seks İsyanları)
  • müziği dinleyişimiz burada açığa çıkardıklarımızın gölgesinde kalmaktan kurtulamadı. İkaz etmediniz demeyin sonra. (Seks İsyanları)
  • Nietzsche’nin belirttiği gibi, “yeni bir tapınak inşa etmek için önce eski tapınağın yıkılması gerekir. (Seks İsyanları)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle