Siyonist işgalcilerin esir kadınlara yönelik saldırılarına karşı "esir dayanışması"

Siyonist işgal rejimi tarafından alıkonularak zindanlarda tutulan esir kadınlara yönelik baskıcı tutum ve saldırılara karşı durmak için esirler arasında başlayan "dayanışma" yayılarak güç kazanıyor.

DÜNYA

Kendi topraklarında mülteci durumuna getirilmeye çalışılan Filistin halkına siyonist işgal rejimi tarafından yapılan zulümler bitmek bilmiyor. Hemen her gün evlere yapılan baskınlar sonucu insanlar alıkonuluyor ve işgal zindanlarına atılıyor. Tüm Filistin halkına yapılan bu zulümden Filistinli Müslüman kadınlar da nasibini alıyor.

İşgalci siyonistler, barbarca tutumlar sonrası esir alınan kadınlara zindanda da rahat yüzü göstermiyor, kadınlara yönelik baskılarını sürdürüyor. Bu tutumlara dur demek için esirler arasında dayanışma başladı ve bu dayanışma giderek güç kazanıyor.

Esirler Enformasyon Bürosu tarafından yapılan açıklamada, "İşgal zindanları yönetiminin esir kadınlara yönelik uygulamalarında bir değişiklik olmaması durumunda Esirler Hareketi bu gece bir ültimatom yayımlayacak." uyarısı yapıldı.

İşgal zindanlarında tutulan esir kadınlara uygulanan kötü tutum nedeniyle HAMAS Esirler Yüksek İdare Komitesi tarafından yapılan açıklamada, olanlardan işgalci siyonist rejimin sorumlu olduğu belirtilmişti.

Esirler Enformasyon Bürosu, daha önce bir açıklama yayımlayan HAMAS Esirler Yüksek İdare Komitesinin "Kadın esirlere yönelik hiçbir yanlışın müsamaha ile karşılanması mümkün değil, işgal zindanları yönetiminin tutumunu değiştirmemesi durumunda gereken yapılacak." bildirisini de hatırlattı.

Birkaç gün önce işgalci siyonistlere karşı bıçaklı eylem suçlamasıyla zindana atılan ve hücreye kapatılan esir bir kız çocuğunun darp edilmesi esirler arasında protestoya ve esirlerle ilgilenen kurumların tepkilerine neden olmuştu.

Öte yandan işgal zindanlarında çoğu Damon Cezaevinde olmak üzere 32 esir kadın bulunuyor.

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle