Son dakika: İstanbulda yangın! Heybeliada'da Orman yangını çıktı! Valilikten ilk açıklama geldi

Son dakika haberlere göre, İstanbul Heybeliada'da yerleşim yerine yakın nedeni belirlenemeyen orman yangını çıktı. Yangına müdahale için söndürme helikopteri de yönlendirildi. İşte Heybelida'da çıkan yangına ilişkin yaşanan gelişmeler...

GÜNCEL

Son dakika haberine göre Heybeliada'da nedeni belirlenemeyen orman yangını çıktı. Yangına müdahale için söndürme helikopteri de yönlendirildi. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Gül, "Ege'deki yangınlardan sonra her güne burada yangın olur mu korkusu yaşıyoruz. Tek noktada bir yangın var nedeni henüz bilinmiyor. Herkesin en büyük korkusudur Adalar'da. Tüm insanlar canla başla sessizce ağlayarak müdahale etmeye çalışıyor" dedi. Gül, yangın nedeniyle yaralı olmadığını açıkladı. Orman Genel Müdürlüğü yangına 4 uçak ve 5 helikopter ile müdahale edildiğini duyurdu.

Yangın, İstanbul'un pek çok noktasından da görülüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Balıkesir ve Bursa'dan sevk edilen 2 helikopter ile İzmir, Muğla ve Antalya'dan sevk edilen 4 yangın söndürme uçağı ve 2 adet itfaiye aracı adaya hareket halindedir. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatılmıştır." denildi.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: 1 UÇAK VE 3 HELİKOPTER İLE MÜDAHALE EDİLİYOR

Heybeliada'da çıkan orman yangınıyla ilgili Orman Genel Müdürlüğü açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, yangının saat 13.07'de başladığı ilk müdahalenin ise saat 13.10'da yapıldığı kaydedildi. Yangına 1 uçak, 3 helikopter ve 5 arazöz ile müdahalenin sürdüğü ifade edildi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle