SON DAKİKA! ÖSYM'den Açıklama! YKS tercih sonuçları açıklandı: 2021 ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı

Yüksek Öğretim Kurumları Sınav (YKS) tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi... Üniversite hayali kuran milyonlarca kişi açıklanacak YKS tercih sonuçlarını bekliyordu. 2021 YKS tercih sonuçları erişime açıldı. 2021 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklediği açıklama ÖSYM'den geldi. Yerleştirme sonuçlarına, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek. İşte haberin detayları...

EĞİTİM
PAYLAŞ:

ÖSYM YKS TERCİH (YERLEŞTİRME) SONUÇLARI AÇIKLANDI 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021- Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

YKS tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından uygulanan YKS'nin sonuçlarına göre üniversite tercihi yapan adaylar tercih sonuçlarını bekliyordu. Son dakika açıklaması ÖSYM'den geldi. YKS tercih sonuçları açıklandı.

YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN...

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, yaptığı açıklamada, "5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021-YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır.

Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler.

Sonuçların adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

Buna göre adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.

YKS TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGUNLANIR? 

YKS tercih sonuçları için öğrenciler ÖSYM AİS'e T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak tercih sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN? 2021 YKS KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS tercih sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri şu tarihlerde yapılacak. 

Üniversite kayıt tarihleri: 6-10 Eylül 2021 

Elektronik kayıtlar: 4-8 Eylül 2021 

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

İKİNCİ EK YERLEŞTİRME

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021-YKS işlemlerine mahsus olmak üzere, merkezi ve ek yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlar için "ikinci ek yerleştirme" yapılacağını duyurdu. 

Bu ek yerleştirme imkanından Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YTD) puanı asgari 170 olan adaylar da faydalanabilecek.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle