Son Dakika! Ziya Selçuk istifa mı etti?

Gazeteci İsmail Dükel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiğini ve istifasının kabul edildiğine yönelik kulis bilgisi aldığını söyledi. Peki Ziya Selçuk gerçekten istifa etti mi? İşte detaylar...

GÜNCEL

Türkiye orman yangınlarıyla uğraşırken gece yarısı son dakika haberleri gelmeye başladı.

Orman yangınları yüzünden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li’nin görevden alındığı iddiaları ortalıkta dolaşırken, bir diğer iddia da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la ilgili geldi.

Gazeteci İsmail Dükel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda edindiği kulis bilgisini yazdı. Dükel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiğinin ileri sürdü.

Dükel, “Ziya Selçuk’la ilgili haberler düştü kulislere. İstifa ettiği ve istifasının kabul edildiği söyleniyor. Teyit yok. Resmî Gazete’yi bekleyeceğiz..” ifadelerini kullandı.

Ziya Selçuk istifa etti mi?

Ziya Selçuk'un istifa ettiği iddiası twitter'da gündeme düşse de henüz bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 

Ziya Selçuk kimdir?

Yeni sistemin Milli Eğitim Bakanı seçilen Ziya Selçuk, 1 Mayıs 1961 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayarak Gelişim Psikolojisi alanında da yüksek lisans yapmıştır.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında doktorasını tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi’nde görev alan Selçuk, doçent ve profesör unvanlarını almıştır.
TED Üniversitesi’nin kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ziya Selçuk, birçok özel eğitim kurumunun kuruluşunda yer almış ve müfredat reformunda da başarılar elde etmiştir. 2003-2008 yıllarında

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, gelişim, öğrenme ve mizaç konularında çeşitli araştırmaları vardır. Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜBİTAK Grup Yürütme Komitesi Üyesi olan Selçuk, 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle