Son Uçuş - Nelson Demille Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Son Uçuş kimin eseri? Son Uçuş kitabının yazarı kimdir? Son Uçuş konusu ve anafikri nedir? Son Uçuş kitabı ne anlatıyor? Son Uçuş PDF indirme linki var mı? Son Uçuş kitabının yazarı Nelson Demille kimdir? İşte Son Uçuş kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Nelson Demille

Çevirmen: Suzan Cenani Alioğlu

Orijinal Adı: Night Fall

Yayın Evi: Altın Kitaplar

İSBN: 9789752106956

Sayfa Sayısı: 544

Son Uçuş Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

"Büyük usta DeMille'in bugüne dek yazdığı en heyecanlı yapıtı"

- Dan Brown

Dan Brown'ın en sevdiği 10 yazardan biri olan Nelson DeMille'den, tarihin karanlık bir sayfasına ışık tutacak muhteşem eser...

17 Temmuz 1996 tarihinde, akşamüstü Long Island'ın ıssız plajlarından birinde bir çift, video kameralarıyla çekim yaparken gökyüzü korkunç bir patlamayla aydınlanır.

TWA'nin 800 sefer sayılı uçağı, 230 yolcusuyla havada infilak ederken tüm bu görüntüler çekim yapan çift tarafından kaydedilmiştir.

Olaydan beş yıl sonra hükümet tarafından uçağın mekanik bir arıza yüzünden infilak ettiği açıklanır.

Şimdilerde Terör Karşıtı Özel Timi'nin anlaşmalı ajanı olarak çalışan John Corey, geçmişte New York Polis Teşkilatı'nda dedektif olarak çalışmıştır ve kendisi gibi aynı teşkilatta çalışan karısı Kate Mayfield'in ısrarları ile bu olayı kurcalamaya başlar.

FBI ajanı olan Kate, her şeyi kurallarına göre oynarken John'un tamamen kendine özgü kuralları vardır. Üstlerinin şiddetle karşı koymalarına aldırmayarak olay dosyasını yeniden açar ve çok önemli bir ipucu bulur.

Elde ettiği kanıtlar Corey'i, üst kademelerde tezgâhlanan inanılmaz komplolara götürür. Böylece, 800 sefer sayılı uçağın infilakından daha korkunç, elle tutulmayan ölümcül bir gerçeğe, Amerika'nın ve dünyanın asla tahmin edemeyeceği bir sonuca ulaşır.

Şimdiye dek okumadığınız türde, gerçek bir olay üzerine kurgulanmış müthiş bir roman. Son Uçuş ulusal güvenlik konusundaki soruları tüm çıplak gerçekliğiyle dile getiriyor.

(Tanıtım Yazısından)

Son Uçuş Alıntıları - Sözleri

 • Hiçbir şey yapmamakta en büyük sorun, işinin ne zaman bittiğini anlamamaktır.
 • İnsanı, hayatının türlü dönemlerini sorgulamaya yönelten, yaşam ve ölüm, bu gezegende neyi, neden yapıyoruz gibi konularda düşünmeye sevk eden, altından bir yaz günüydü.
 • eskiler boşu boşuna dememişler, "Eğer kocandan bir şey sakla-mak istiyorsan, ütü masasının üzerine bırak," diye.
 • Yalnızca dört kişiydiler ama kırk kişilik gürültü çıkardılar. He-riflerden biri sürekli ‘FBI! FBI!’ diye bağırıp durdu. Biz de, ‘Polis! Polis! Yana kaçın! Geri çekilin!’ diye karşılık verdik. :)

Son Uçuş İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Spoiler Corey' in mükemmel esprileri sayesinde romanı okurken eğlenmemek elde değil ve aynı zamanda da bu espiriler ile beraber aksiyon da çok yükseklerde olabiliyor. Corey harika bir karakter sizi resmen kendine hayran bıraktırıyor. Kitabın sonu sizi ortada bıraksa da Demille gerçek ve dünyaya damgasını vuran bir hadiseyle romanı çok güzel sonlandırıyor. Zevkle okunacak bir kitap. (mithrandir21 / Uğur)

Dan Brown'un en sevdiği yazarlardan birisi olan Nelson DeMille'nin John Corey serisinin üçüncü kitabı ile bir maceranın içerisine giriyoruz. Macera, aksiyon, polisiye tarzında yazılmış olan Son Uçuş sürpriz sonlu bir kitap. Özellikle DeMille'nin oluşturduğu John Corey karakteri farklılık yaratıyor. Esprili bir karakteri var. Bu kurguya renk katıyor. Dilinin akıcılığı sayesinde çabuk bitirilecek bir roman olmuş. (M)

Dikkat spoiler içerir. Eski dedektif yeni FBI ajanı olan John Corey, avukat karısından boşandıktan sonra hem avukat hem de FBI anı olan Kate Mayfield ile evlenmiştir. Kate'in zamanında ilgilendiği bir uçak kazası davası üzerinden 5 yıl geçmiştir. Ancak Kate'in bu konuda şüpheleri vardır. Bu işi incelemeye başlar. Pek çok görgü tanığı uçağın bir füze tarafından düşürüldüğünü söylerken resmi açıklama bunun kaza olduğu yönündedir. O gün plajda gizlice ilişkiye giren bir çift vardır. Jill Winslaw ve Bud Mitchell. Bu çift ilişkiye girerken kamera kullanmış ve olayı da çekmiştir. Ancak Kate ve Corey bu işe başladıktan sonra anketi Stein ve Koenig tarafından sürülür. Yurt dışı görevinden döndükten sonra tekrar işe koyulan Corey zor da olsa Jill'i bulur ve kasedi ele geçirir. Artık kendinden nefret eden CIA ajanı Ted Nash, bu işi engellemek isteyen Liam Griffith ve diğerlerine karşı bir koz vardır. Buluşma için Dünya Ticaret merkezi binası seçilir. 11 Eylül günü yapılacak bu buluşmada ne olacaktır? Corey gerçeği açığa çıkaracak mıdır? Kate ile ilişkisi nasıl devam edecektir? Nash ne olacaktır? Keyifle soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri. (Serdar Poirot)

Son Uçuş PDF indirme linki var mı?

Nelson Demille - Son Uçuş kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Son Uçuş PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Nelson Demille Kimdir?

1943 yılında New York'ta doğdu. Tarih ve Siyaset okuduktan sonra Vietnam'daki savaşa çağrıldı. Döndükten sonra yazmaya başladı ve kısa zamanda başarılı oldu. İlk büyük başarıyı "By the Rivers of Babylon" ile 1978 yılında yakaladı.

Nelson Demille Kitapları - Eserleri

 • Son Uçuş
 • Generalin Kızı
 • Vahşi Ateş
 • Aslan'ın Oyunu
 • Aslan
 • Yukarı Ülke
 • Kıyamet Adası
 • Skandallar Evi
 • Şeref Sözü
 • Altın Sahili

Nelson Demille Alıntıları - Sözleri

 • Dikkatli ol. Şeytan cezbeder. (Altın Sahili)
 • Cynthia , '' Burası çok sıkı korunuyor , '' dedi. '' Beyin yıkama denemeleri , soruşturma teknikleri , moral yıkma metotları üzerinde çalışıyorsan , dehşet ve panik nasıl yaratılır araştırıyorsan , başka kimselerin çevrede dolaşmasını istemezsin. '' (Generalin Kızı)
 • '' Daima işleri üç şekilde halledebiliriz : doğru yol , yanlış yol ve ordu usulü. Ben sizin doğru yolu deneyeceğinizi sanıyorum , ki bu yanlış yol olacaktır , Bay Brenner. '' '' Bunu biliyorum , albayım. '' (Generalin Kızı)
 • Yalnızca dört kişiydiler ama kırk kişilik gürültü çıkardılar. He-riflerden biri sürekli ‘FBI! FBI!’ diye bağırıp durdu. Biz de, ‘Polis! Polis! Yana kaçın! Geri çekilin!’ diye karşılık verdik. :) (Son Uçuş)
 • '' Ordudan ayrılıp sivil hayata ayak uydurabilecek kadar gençsin. '' '' Yaptığım işten hoşlanıyorum , '' diye yanıtladı. '' Öyleyse bunu Iowa'da yap. Kasabanın polis örgütüne katıl. Bu tecrübenle orada çok başarılı olursun. '' '' Kasabadaki son suçlu bundan on yıl önce hapishanede tek başına sıkıntıdan öldü. Polis örgütünde on erkek çalışıyor , benden kendilerine kahve pişirmemi ve onlarla sevişmemi beklerler. '' '' Eh , gerçekten güzel kahve pişirirsin. '' '' Hadi be ordan. '' (Generalin Kızı)
 • Merdivenlerden inerken Cynthia'ya , '' SSB'ye katılmadan önce bir tarafıma batmadıkça bir kanıtı diğer şeylerden ayırt edemezdim , '' dedim. '' Ya şimdi? '' '' Şimdi de her şeyi bir kanıt olarak görüyorum. Kanıt bulunmaması da bir cins kanıttır. '' (Generalin Kızı)
 • '' Zamanını boşa harcama. '' (Generalin Kızı)
 • Arapların da paylaştığı bir İbrani özdeyişi vardır. "İnsanlar plan yapar, Tanrı güler." derler. (Aslan'ın Oyunu)
 • eskiler boşu boşuna dememişler, "Eğer kocandan bir şey sakla-mak istiyorsan, ütü masasının üzerine bırak," diye. (Son Uçuş)
 • '' Senin dolabın da böyle değil mi? '' '' Benim üniforma dolabım , mevsim sonu indiriminde olan bir dükkanın son satış günündeki haline benzer. '' (Generalin Kızı)
 • '' Sağ ol , unuttuğumuz bir şey var mı , Bill? '' '' Anayasa. '' '' Önemsiz şeylerle uğraşma. '' (Generalin Kızı)
 • '' Aman , elektrik düğmelerinin üzerinde ve etrafındaki parmak izlerini unutmayın. '' Bu sefer Cal'ın tepesi attı. '' Sen nefes almayı unutur musun? '' '' Bir kere oldu. '' '' Ban hiç bir şeyi unutmam! '' (Generalin Kızı)
 • Yalanlar zarar verir ve kanser gibi hem masuma, hem de suçluya eşit şekilde bulaşır. (Şeref Sözü)
 • Ama, heyecanın da bir bedeli olduğunu unutmayın. (Altın Sahili)
 • Yaşam, korkuların en büyüğünü yansıtan, mızrak fırtınasında kaybolmuş çıplak koşucunun gece gördüğü rüyadır. (Şeref Sözü)
 • '' Şehre ofisime gel , nasıl olsa bir aşağı bir yukarı bunu aramızda hallederiz , '' dedi. Garip Dalbert Elkins'e hücrenin içinde nasıl kazık attığımı hatırlayıp , '' Konuşacaksak , inzibat amirinin ofisinde konuşuruz , '' dedim. (Generalin Kızı)
 • Bana , '' Albay Fowler hakkındaki fikrin ne? '' diye sordu. '' Albayın kendi hakkında düşündüğünden fazla değil. '' (Generalin Kızı)
 • İnsanı, hayatının türlü dönemlerini sorgulamaya yönelten, yaşam ve ölüm, bu gezegende neyi, neden yapıyoruz gibi konularda düşünmeye sevk eden, altından bir yaz günüydü. (Son Uçuş)
 • Eğer bir yapıda , dış ölçülere göre noksan bir alanın olduğunu fark ederseniz gerisi çorap söküğü gibi gelirdi. (Generalin Kızı)
 • Şerefle bitirilmesi gereken en ağır vazife hayattır. (Şeref Sözü)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle