Sorun Bendeymiş - Pinkfreud Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Sorun Bendeymiş kimin eseri? Sorun Bendeymiş kitabının yazarı kimdir? Sorun Bendeymiş konusu ve anafikri nedir? Sorun Bendeymiş kitabı ne anlatıyor? Sorun Bendeymiş PDF indirme linki var mı? Sorun Bendeymiş kitabının yazarı Pinkfreud kimdir? İşte Sorun Bendeymiş kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Pinkfreud

Yayın Evi: Okuyan Us Yayınları

İSBN: 97860540547250

Sayfa Sayısı: 271

Sorun Bendeymiş Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

"Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı."

Onu, Twitterın "Türkçe sözlü hafif batı kadını" olarak tanıdık.

Sorun Bende Değil Sende isimli ilk kitabıyla içindeki "deli"yi gördük, çomağımızı sakladık. Aşkı karmaşıklaştıran türümüzün en tatlı örneklerinden pinkfreudu, twitter ve blog aracılığıyla her gün yaklaşık 100,000 kişi okuyor, izliyor.

Sorun Bendeymiş de hikaye devam ediyor ve sorunun kimde olduğu anlaşılıyor...

"Beklemediğim bir cümle kurdu bana, cümle haline gelmiş bir kelime, kelime haline gelmiş bir makas. Kesti attı bir anda: "Bitti."

"Canım sıkıldı" diyen genç kızlara, "Evlenince geçer" deyip sinsince gülen şişko mahalle teyzelerini çok daha iyi anlıyorum. Evlenmeye hiç gerek yokmuş, aşık olunca da vakit su gibi geçiyormuş. Bir bildiği varmış bu teyzelerin.

İlk kitapta nefret ettiğiniz Boraya bu kitapta aşık olacaksınız ve aşkın karşısında aldığımız her hale tercüman olan pinkfreudu yine çok seveceksiniz.

Sorun Bendeymiş Alıntıları - Sözleri

 • “Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı.”
 • Adına zaman denen katil bizi de çoktan öldürmüştü. Sadece biz öldüğümüzün farkında değildik. Kim önce fark ederse o gidecekti. Ben daha fazla ölmek istemedim.
 • Kendime not : Hiçbir ilişkiyi bir tarafın ağzından dinleyerek karar verme, unutma, ilişkilerde her insan aynı anda hem haklı hem de haksız olabilir.
 • Kendime not: En yakın hissettiğin insanlar, gün gelir senden habersizce uzaklaşırlar.
 • Kendime not : Hiçbir ilişkiyi bir tarafın ağzından dinleyerek karar verme, unutma, ilişkilerde her insan aynı anda hem haklı hem de haksız olabilir.
 • Kendime not: En yakın hissettiğin insanlar, gün gelir senden habersizce uzaklaşırlar.
 • Adına zaman denen katil bizi de çoktan öldürmüştü. Sadece biz öldüğümüzün farkında değildik. Kim önce fark ederse o gidecekti. Ben daha fazla ölmek istemedim.
 • Kendime not: Kendi aldığın kararları, hayatında var olanlar etkilesin, yokluğuyla üzenler değil. Ve asla bir erkek için hayatında büyük bir değişiklik yapma.
 • Kendime not: Annene söylediğin her kelimeyi ince ince düşün. Anlattığın her şey ileride aleyhine delil olarak kullanılacak.
 • Takvime göre bir ay, kalbime göre altı ay sonra...
 • "Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı."
 • "Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı. "
 • Kesti attı bir anda “BİTTİ” Ne demek bitti ne demek yani şimdi bu? Ayrılıyor muyuz? Bunu mu demek istiyorsun? “Valla öyle gözüküyor Pelin..” “Biraz daha bak belki o görünen ebenin amıdır.”
 • Kendime not : ilişkide karşı tarafın kendi hayatı ile ilgili aldığı tüm kararları destekle. Sonucu ne olursa olsun onun yanında olduğunu bilirse, ileride her ne yaparsan yap senin yanında olur.
 • Kendime not : Bir erkek ile annesi hatta ailesi arasına asla girme. Hele ikinizden birini seçmesini hiç isteme. Zaten doğru adam seni ne annesine ne de bir başkasına karşı ezdirir. Doğru adam, seni kimselerin üzmesine izin vermez.

Sorun Bendeymiş İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Pinkfreud: Beklemediğim bir cümle kurdu bana, cümle haline gelmiş bir kelime, kelime haline gelmiş bir makas. Kesti attı bir anda: “Bitti.” - Elimde olan son dizüstü edebiyat kitabım dı (yeni kitap almadan önce ertelediğim kitapları bitirmek amacım) Tamamen günümüz yaşantısıyla ele alınan,gayet içten,samimi kelimelere hatta okurken ne kadar da hayattan diyebileceğiniz yeni nesil edebiyat türü diyebiliriz bence. Pucca'dan sonra okuduğum 2.dizüstü. Pinkfreud da çok tatlı ve başarılı bence ,elimde bu kitabı olduğu için seri şeklinde okuyamadım ama,sonunu o kadar merak ediyorum ki... Pelin'i sonunda mutlu eden şey ne çok merak ediyorum. En kısa zamanda tüm seriyi almak istiyorum Kapak tasarım olarak'ta o kadar ciciler'ki Birde yine canımı sıkan bir konuya daha değinmek istiyorum. Geçen biri (daha doğrusu bir fake hesap) bu tür kitapların edebiyatımızı katlettiğini düşünüyorum yazmış. ↘Hala böyle düşünenler varsa oldukça kınıyorum!! NASIL Kİ GEÇMİŞTE Kİ ESERLERE SAYGILIYSAK,BİZDEN SONRA Kİ NESİLLERİN GEÇMİŞİ OLACAĞIZ !! Biraz Saygılı Olun. Her kitap yaşanılarak,duygu ve hisler doğrultusunda yazılmıştır. (kikoki)

Dizüstü edebiyatı bu kadar olur..: Hunharca kitap satın aldığım için "Sorun bende değil, sende" isimli kitabı ile birlikte almıştım bu kitabı.. Lisede, ortaokulda okunacak kitaplardan.. Yazarı da kitabı eleştirine küfür eden tiplerden.. Bana da küfür etmese bari.. (Selanik)

Pelin ve Bora'nın aşk hikayesi anlatılıyor. Pelin, üniversite öğrencisi bir gün bakkala soda almaya gidiyor ve bakkalda Bora ile karşılaşıyor. Bora apartmanda ki komşuları olan çocuk Bora; bir şirkette çalışıyor, maddi durumu iyi ve Gizem adında bir sevgilisi var. Bakkalda ki karşılaşmadan sonra Pelin ile Bora yakınlaşıyorlar ve Bora Gizem ile Pelin arasında kalıyor. Pelin Bora'dan bir tercih yapmasını istiyor. Ve Bora bir süre düşündükten sonra Pelin'i tercih ediyor. İlişkileri çok güzel gidiyor. Pelin bu arda kendi evine taşınıyor. Ailesinden ayrılıyor Bora ile Pelin bir süre sonra beraber yaşamaya başlıyorlar. Bora Ona evlenme teklifi yapıyor. Ama Pelin çok erken olduğunu düşündüğü için kabul etmiyor. dört yıl birlikte yaşıyorlar bir süre sonra her ikisinin de yaptıkları gözlerine batıyor ve Pelin ayrı eve çıkma kararı alıyor. Bora sadece Tamam diyor Maalesef bu ilişkilerinin bitimi noktasına geldiklerinin sinyali ama o anlamıyorlar. bir sabah Pelin'e gelene gelen bir mesajla Bora Ondan ayrılıyor. (Persephone)

Sorun Bendeymiş PDF indirme linki var mı?

Pinkfreud - Sorun Bendeymiş kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Sorun Bendeymiş PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Pinkfreud Kimdir?

O, Twitter’ın “Türkçe sözlü hafif batı kadını”

Her gün yaklaşık 118,000 kişi tarafından okunuyor, izleniyor.

Kimi onu en yakın arkadaşı, kimi sırdaşı, kimi kardeşi, kimi düşmanı, kimi kendisi sanıyor.

Bu zeki kadının komik sözlerinin altında, hep aklınızda olan şey var: “Bunu neden ben söylemiyorum?”

Pinkfreud Kitapları - Eserleri

 • Sorun Bende Değil, Sende
 • Sorun Bendeymiş
 • Beni Hep Sev
 • Türk Kızının 50 Tonu
 • Mualla'ya Sor

Pinkfreud Alıntıları - Sözleri

 • Yemeğe çıktığınızda en sevdiğin yemeği sen söylemeden sipariş eden, kahveni kaç şekerli içtiğini bilen, regl takvimini senden daha düzenli takip eden adam gitmiş, yerine bir yabancı gelmiş. Uzaylının teki aniden yanına gelip "Merhaba dünyalı ben dostum." dese daha az yadırgarsın durumu herhalde. (Sorun Bende Değil, Sende)
 • “Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı.” (Sorun Bendeymiş)
 • "Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı." (Sorun Bendeymiş)
 • Bazı kadınlar vardır o sanal dünyada da sahiplenmek ister erkeğini. İlişkisi var yapmak, zorla birlikte fotoğraf paylaştırmak en çok sevdikleri şeydir. "Ah bacım ah, adamın içinde olmayacak çapkınlık, sen tasma da taksan yapacağı varsa da yürür dm'den o adam" diyemiyorsun onlara. Like'layıp geçiyorsun bol kalp dolu fotoğraflarını... (Türk Kızının 50 Tonu)
 • Kendime not : ilişkide karşı tarafın kendi hayatı ile ilgili aldığı tüm kararları destekle. Sonucu ne olursa olsun onun yanında olduğunu bilirse, ileride her ne yaparsan yap senin yanında olur. (Sorun Bendeymiş)
 • Kendime not : Hiçbir ilişkiyi bir tarafın ağzından dinleyerek karar verme, unutma, ilişkilerde her insan aynı anda hem haklı hem de haksız olabilir. (Sorun Bendeymiş)
 • " hayat böyle bir şeydi işte. İçinde hep bir umut saklardı. Ve bizler o umutların gerçekleşmeyeceğini bile bile yaşamaya devam ederdik" (Beni Hep Sev)
 • Herkesten kork ama en çok, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insandan kork! (Beni Hep Sev)
 • "Kocasına da, aşkına da, çocuğuna da başlarım." (Sorun Bende Değil, Sende)
 • İşin ucunda annelik de olsa, ikinci kişi olmayı asla göze alamam. (Sorun Bende Değil, Sende)
 • kollarının arasında sardı beni, küçücük kaldım, büzüldüm. (Beni Hep Sev)
 • Bir erkeğe duyabileceğim en büyük sevginin binlerce katı, fazlasıyla aşık olduğum tek bir şey vardır: Para (Sorun Bende Değil, Sende)
 • Beni bir başıma bırakıp gitmesine alışırım ama bir başkasını tercih etmesini kaldırmıyor ruhum... (Sorun Bende Değil, Sende)
 • Onu görünce içimden kendiliğinden happy şarkısı çalıyor. Dağlardan okyanusa atlamak gibi böyle. Aslında ne gibi bilmiyorum, daha önce hiç kimseye, hiçbir şeye karşı böyle hissetmedim çünkü. Ağzından çıkan her kelime şarkı gibi ninni gibi geliyor. Ne söylediğini hiç dinlemeden kafa sallıyorum. (Türk Kızının 50 Tonu)
 • Kendime not: Kendi aldığın kararları, hayatında var olanlar etkilesin, yokluğuyla üzenler değil. Ve asla bir erkek için hayatında büyük bir değişiklik yapma. (Sorun Bendeymiş)
 • Değerini ancak onu kaybedince anladım. (Sorun Bende Değil, Sende)
 • "Bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu senelerce çok tecrübe ettim ama, içip eğlenen, istediğini yapan, istemediği şeyi açık açık dile getiren bir kadın olmanın orospuluk olduğunu o gece öğrendim." (Türk Kızının 50 Tonu)
 • "Vakit bir türlü geçmezken, yıllar hayatlar geçiyor." (Türk Kızının 50 Tonu)
 • Kendime not: En yakın hissettiğin insanlar, gün gelir senden habersizce uzaklaşırlar. (Sorun Bendeymiş)
 • "Bir insana, bir şehre, hayatına dahil herhangi bir şeye alışmak için ne kadar süre geçmesi gerekir? Bir ay? Bir yıl? On yıl? Normal insanların bir şeye alışıp o şeyin de sıradan bir hâle gelmesi herhâlde bu kadar sürüyordur. Belki de birkaç saat..." (Sorun Bende Değil, Sende)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle