Sosyal Medyayı 'en etkili' kullanan vali oldu

Türkiye genelinde oluşturulan 'Valiler ve Valiliklerin Sosyal Medya Performanslarına İlişkin Rapor' yayınlandı. Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, sosyal medya hesaplarını en etkili kullanan vali olarak rapora yansıdı.

GÜNCEL

Teleskop APP, valiler ve valiliklerin 2022 Nisan ayı sosyal medya etkileşim sonuçlarını paylaştı. Raporda valiler ve valiliklerin Twitter, İnstagram, Facebook etkileşimleri yer aldı. Firma, raporu hazırlarken Twitter gönderilerinin beğeni, retweet, alıntı ve yorum, Facebook gönderilerinin beğeni, reaction, paylaşım ve yorum, İnstagram gönderilerinin beğeni ve yorum sayılarının toplamlarına göre çalışma gerçekleştirdi. 

Yapılan araştırmaya göre; Sosyal medya hesaplarını en etkili kullanan Vali ise değerlendirmelere göre Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Gönderi ortalaması ve etkilşim ortalamasıyla sosyal medya hesaplarını en etkili kullanan vali olarak ilk sırada yer aldı. Sivas Valisi Salih Ayhan ise 2'inci sırada yer alırken, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ise 3. olarak sıralamada yer buldu.

Valiliklerin sosyal medya etkileşim raporunda Sivas Valiliği ilk sırada, Gaziantep Valiliği ikinci, Aksaray Valiliği ise üçüncü sırada yer aldı. Valiliklerin sosyal medya analiz raporuna göre Sivas Valiliği'nin toplam etkileşimde açık ara önde olması da dikkatlerden kaçmadı.

Gönderi Ortalamasına Göre Etkileşim Raporu'nda Sivas Valiliği liderliği kimseye kaptırmazken, Hakkari Valiliği 2'inci, Gaziantep Valiliği ise 3. oldu. Yine bu kategoride valiler sıralamasında ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın ardından Sivas Valisi Salih Ayhan 2'inci sırada kendine yer buldu.

İnstagram Analiz Raporu'nda ise Sivas Valiliği uzak ara liderliği kimseye kaptırmadı. 2. Gaziantep Valiliği olurken, 3. sırada ise Hakkari Valiliği kendine yer buldu.

Valiler ve valiliklerin sosyal medya performanslarına ilişkin hazırlanan raporda Sivas Valiliği Facebook hesabı da etkileşim ve gönderide liderliği kimseye bırakmadı. Bu kategoride 2. sırayı Aksaray Valiliği, 3. sırayı da Yozgat Valiliği aldı.

Teleskop APP'nin yaptığı araştırmaya göre valiliklerin Twitter hesabında ilk sırayı Gaziantep alırken, ikinci sırada ise Sivas Valiliği kendine yer buldu. Sivas'ı ise Hakkari Valiliği takip etti.

Nisan 2022 Teleskop APP raporuna göre, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üç sosyal medya platformunda en fazla etkileşime sahip vali olarak yer aldı. Vali Yerlikaya'yı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin takip ederken, Sivas Valisi Salih Ayhan ise 5'inci sırda kendine yer buldu.

Raporun açıklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, "Sürekli sahada aktif olan ve mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Nitelikli ve hızlı bir şekilde çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşan ekibimiz, gerek yurt içinde ve gerekse de yurt dışındaki hemşerilerimize Valiliğimizin haberlerini anında ulaştırmış oluyor. Çağın gerektirdiği önemli bir kamu hizmetini ifa ediyorlar. Halkımızın bilgiye ulaşmasında, yeni medya ve iletişim alanında ufuk açan ekibimizin başarılarının devamını diliyor, onları can-ı gönülden kutluyorum" dedi.

Bombalı saldırısından kızının kedisi sayesinde kurtulan vali, teröristi  mardin'de yakalattı - Mardin HaberleriMardin Valisi Demirtaş'ın seçimi 'Ciğerlerimiz yandı' oldu

loading...

YORUMLAR

  • Valla ben katılmıyorum.vatandaşa dönüş yapmıyor.nasıl etkili kullanmak bu.

Yorum Ekle