Süleyman isminin anlamı nedir? Süleyman ismi ne demek? Süleyman ismi Kuran'da geçiyor mu?

Süleyman ismi ne anlama gelmektedir? Süleyman Kuran'da geçiyor mu? Süleyman kız mı erkek mi? Süleyman adının farklı dillerde yazılışı ve okunuşu nasıl? Süleyman isminin kökeni nedir? İşte bu soruların cevabı...

İSİMLER SÖZLÜĞÜ

Süleyman isminin anlamı nedir?

Süleyman ismi İbranice kökenli olup, "huzur, sükun" anlamına gelmektedir.

Sözlükte Süleyman isminin anlamı

  1. İbranice "huzur, sükun".
  2. Kur'anı Kerim'de ismi geçen peygamberden biri. Ulu'lAzm peygamberlerdendir.

Süleyman İsim Analizi:

Hayaller kuran ve bu hayallerin bir kısmını projelendirebilen, işlerini başarmak için mücadele eden fakat sürekli engellenen, sanatsal yetenekleri olan, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, geçmişteki üzüntü ve sıkıntıları unutamayan, ticarete yatkın bir zekaya sahip olan, algılaması yüksek, mantıklı, sağduyulu davranan, yaratıcılık enerjisini kullanabilen bir kişilik enerjisi verir.

Süleyman isminin konulması caiz midir?

Süleyman isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Süleyman ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Süleyman ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmektedir.

Süleyman isminin analizi

Süleyman ismine ait harf analizi
S Kendinden emin bir yapınız var ve kararlarınızın arkasında durmayı başarıyorsunuz. Bunun yanında her konuda profesyonel kararlar verebiliyor olmanız ile de daima doğru sonuçlar ortaya çıkarmayı başarıyorsunuz.
ü Arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlarınızın kuvvetli olması sizin her zaman hoşunuza gitmiştir. Arkadaş ve aile hayatına önem vermekle birlikte, onlarla vakit geçirmek için elinizdeki işi bile bırakabilecek karaktere sahipsiniz.
l Güçlü ve iktidara düşkün kişiliktesiniz. Ayrıca gücünüz ve hırsınız sayesinde de sürekli olarak her işte başarılara imza atıp kazanıyorsunuz. Lider kişiliğiniz hemen her toplumda fark edilebilecek düzeyde.
e İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğunuzdan kimse sizinle arkadaşlık yapma konusunda çekinmez. Sürekli olarak çevrenize destek olabilecek kişilikte olduğunuzdan herkesin yardımına koşma konusunda üstünüze yoktur.
y Hiç kimseye kin güdecek bir kişiliğiniz yok. Kin gütmek ve insanları dinlemeden yargılamak size göre değil. Siz karşındakini sonuna kadar dinleyerek mantıklı kararlar veren bir kişiliktesiniz.
m Girişken kişiliğiniz sayesinde yeni arkadaş ortamlarında bile hiç zorlanmadan sohbet edebiliyorsunuz. Bununla birlikte geniş kapasiteniz ile de kariyer konusunda en üst seviyelere bile kolay bir şekilde çıkabilirsiniz.
a Sakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.
n Saf ve temiz kişiliğiniz sayesinde içinizde hiçbir zaman kötülük yok. Sabırlı olmanız ile de dikkatleri üzerinize çekmeyi başarıyorsunuz. Doğal davranışlar sergilemeniz ile de sağlam kalıcı arkadaşlıklar edinmeyi başarıyorsunuz.

Süleyman isminin Arapça yazılışı

سليمان

Süleyman isminin Çince yazılışı

苏莱曼

Süleyman isminin Japonca yazılışı

スレイマン

Süleyman isminin Rusça yazılışı

Сулеймана

Süleyman isminin harf sayısı ve istatistikleri

Süleyman isminin içerdiği sesli harf sayısı: 3

Süleyman isminin içerdiği sessiz harf sayısı: 5

Süleyman isminin içerdiği toplam harf sayısı: 8

Süleyman isminin yorumları

Yorumlar kısmından Süleyman isminin yorumlarını görebilirsiniz. Siz de Süleyman ismi hakkında yorum yazabilirsiniz.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle